Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

VERİMLİK DERGİSİ’NİN ÖZEL SAYISI İÇİN MAKALE ÇAĞRISI YAPILDI

09,Nisan 2021 Cuma 09:46:48

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün yayın organı olan “Verimlilik Dergisi’nin özel sayısı için farklı başlıklarda “Makale” çağrısı yapıldı.

Verimlilik alanında ilk bilimsel dergi olarak yayın hayatına 1967 yılında başlayan Verimlilik Dergisi, yılda dört sayı (Ocak-Nisan-Temmuz-Ekim) olarak yayımlanıyor.

Ücretsiz ve açık erişime sahip dergide, verimlilikle ilgili araştırmaya dayalı, ulusal ve uluslararası literatüre katkı sağlayan, Türkçe ve İngilizce özgün ve güncel çalışmalara yer veriliyor.

Yapılan açıklamada, özel sayıda yayınlanacak makale başlıkları ise Dijital Dönüşüm Araçları, Dördüncü Sanayi Devrimi, Dijital Ekonomi, Dijital Strateji ve İş Modelleri, Dijital Olgunluk Analizi, Dijitalleşme ve Yetkinliklerin Dönüşümü, Dijital İkiz, Otomasyon Uygulamaları, Blokzincir, Büyük Veri Analitiği, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zekâ, Otonom Robotlar, Artırılmış Gerçeklik, Siber Güvenlik, Bulut Sistemler olarak belirlendi.

Makale Kabulü 1 Nisan - 31 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak, makalelerin Hakem Değerlendirmesi ise 31 Ekim 2021 tarihinde tamamlanmış olacak. Nihai Karar ise 01 Aralık 2021 tarihinde alınacak.

Verimlilik Dergisinin, 2008 yılından bu yana TR Dizin Sosyal ve Beşerî Bilimler Veri Tabanı’nda taranmakta ve derginin tüm süreçleri, https://dergipark.org.tr/tr/pub/verimlilik internet sayfası üzerinden yürütülmekte.

Tüm Duyurular


Diğer Duyurular


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :