Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

26 milyonluk Sulama Projesinin protokolleri imzalandı

28,Ağustos 2019 Çarşamba 14:49:58

DAP İdaresi ile paydaş kurumlar arasında 2019 yılında desteklenecek olan ‘Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama Projeleri’nin protokolleri imzalandı.

Bu yıl, DAP İdaresi tarafından 27 adet sulama projesi desteklenecek. Bölgenin bitkisel ve hayvansal üretimde verimliliğini ve katma değerini artırmak üzere desteklenecek sulama projelerinin toplam maliyeti 26 milyon lira olacak.

Bölge il ve ilçelerinde desteklenecek tarımsal sulama projeleriyle 32 bin metre açık, 98 bin metre kapalı kanal olmak üzere toplam 130 bin metre kanal inşası ile 49 bin da alan sulamaya açılmış olacak.

Bölgeye 23 Hayvan İçme Suyu Projesi (HİS) kazandırılacak


Köy ve meralarda yaşayan ve üretime önemli katkıları olan üreticilerin taleplerini dikkate alan DAP İdaresi, geçimini hayvancılıkla sağlayan yetiştiricilerin Hayvan İçme Suyu Projelerine de destek sağlamaya devam ediyor.

Yapımı memnuniyetle karşılanan HİS Göletleri için 2019 yılında da destek sağlanacak. Bu yıl bölge il ve ilçelerinde yapılacak proje sayısı 23 olarak belirlendi.

Kış sularını toplamak üzere yapılan ve protokolleri imzalanan hayvan içme suyu projelerinin toplam maliyeti 7 milyon lira olacak.

DAP’tan Bölgeye 6 yılda 400 milyon liralık sulama yatırımı


Konuyla ilgili açıklama yapan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, İdarenin kuruluşundan bu yana toplam 790 adet tarımsal sulama, 212 adet de HİS Göleti/Tesisi olmak üzere 1002 adet projeye 6 yılda toplam 400 milyon lira ödenek tahsis edildiğini söyledi. Başkan Demir, “Temel amacımız çiftçimizin bulunduğu yerde daha çok kazanç elde etmesidir. İdaremiz hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamaya devam edecek. İmzalanan protokollerin ülkemize, bölgemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :