Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Bu proje Van’ın turizmine büyük katkı sağlayacak

12,Ağustos 2018 Pazar 09:54:14

DAP İdaresi tarafından finanse edilen, Van Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) işbirliğiyle gerçekleştirilen Urartu Gelişim Koridoru Projesi’yle ilgili toplantı Van’da yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, DAKA Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Emin Çakay, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, Büyükşehir Belediyesi Etüt Projeler Daire Başkanı Cevdet Başer ile Fen İşleri Daire Başkanı İsmail Güngör ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan yaptı. Proje paydaşlarıyla bir araya gelerek teknik bir toplantı yaptıklarını belirten Kaplan, ‘Urartu Gelişim Koridoru Projesi’nin önemine değindiği konuşmasında, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi olarak DAP İdaremizin desteklediği ve sürdürülebilirliği anlamında DAKA’nın içinde bulunduğu Urartu Menua Yoluyla ilgili teknik bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Projenin yapılabilirliği ve uygulanabilirliği ile ilgili teknik heyetlerimizin bir araya geldiği bu toplantıda projemizin teknik boyutları ve ihale süreci ile ilgili detayları konuşacağız. Projenin ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

2015 yılında, DAP İdaresi’nin girişimleriyle Türkiye’de ilk defa gerçekleşen Urartu Çalıştayının ardından söz konusu projede epey yol kat edildiğini söyleyen DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, koridor boyunca yapılacak imalatların netleştirilmesi noktasına gelindiğini ifade etti. Projenin Van’ın turizmi için önemli olduğunu anlatan Demir, "Tarihi değerleri gün yüzüne çıkarmak ve bununla beraber Van ilinde bir marka oluşturma noktasında Urartu Gelişim Koridoru Projesini hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili belirli bazı adımlar atıldı. Projenin taslağı ve diğer aşamaları hazır. Bunun için beklentilerin de üzerinde bir maliyet çıktı. 2019 yılı içerisinde idare olarak katkı vererek bir an evvel projeyi hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. İnşallah bunu en geç 2019 yılında bitirmiş olacağız. Van için hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Toplantıda, ayrıca DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler ve DAKA Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Emin Çakay da projenin teknik detayları ile ilgili birer konuşma yaptı.

Toplantının ardından katılımcılar, DAP İdaresi tarafından finanse edilen ve restorasyon çalışmaları devam eden Tarihi Peynirciler Çarşını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :