Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Ağrı-Diyadin İlçesi Jeotermal Kaynakları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ağrı-Diyadin İlçesi Jeotermal Kaynakları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

15,Mart 2016 Salı 23:25:35

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, 09 - 10 Haziran tarihlerinde Ağrı-Diyadin İlçesindeki jeotermal kaynakları görmek üzere bölgede incelemelerde bulundu.

Sayın DEMİR başkanlığında yapılan incelemelere, Diyadin Belediye Başkanı Celal TANRIVERDİ, Bosporus New Energy Ltd. Yönetim Kurulu Üyeleri Michael WÜRTELLE ve Dr. Rolf SCHIFFER, Yüksek Mimar Müh. Mustafa ERKAL, Jeofizik Müh. Nusret ÖZEN, Diyadin Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Jeoloji Müh. Fatih ÜÇGÜN ve DAP İdaresi çalışanları katıldı.

Temasların ilk gününde Sayın DEMİR, Almanya’dan gelen ekiple beraber Diyadin İlçesindeki jeotermal kuyularını gezdi. Yapılan incelemelerde bölgede bulunan jeotermal kaynakların varlığı hakkında Diyadin Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Fatih ÜÇGÜN’den bilgi aldı. Maden Tetkik Arama tarafından 1997 yılında açılan MTA-1-2-3-4 ve AD-1-2 kuyularında gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra Diyadin Jeotermel A.Ş.’ye ait jeotermal kaynaklı ısı üretim tesisi gezildi.

Temasların ikinci gününde ise Vali Lütfi Yiğenoğlu Termal Otel ve Kaplıca Tesisleri’nde Ağrı Vali Yardımcısı Sayın Rasim BELGE başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Sayın DEMİR’in yanı sıra, Diyadin Kaymakamı Sayın Serdar ARSLANTAŞ, Diyadin Belediye Başkanı Sayın Celal TANRIVERDİ, Bosporus New Energy Ltd. Yönetim Kurulu Üyeleri Michael WÜRTELLE ve Dr. Rolf SCHIFFER, Yüksek Mimar Müh. Mustafa ERKAL, Jeofizik Müh. Nusret ÖZEN, Diyadin Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Jeoloji Müh. Fatih ÜÇGÜN, DAP İdaresi çalışanları ve SERKA çalışanları katıldı.

Toplantı, Diyadin Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Fatih ÜÇGÜN’ün bilgilendirme sunumu ile başladı. Sayın DEMİR, burada yaptığı konuşmada DAP İdaresi Başkanlığı olarak bölgenin kalkınma hamlesine yönelik çalışmaların tamamında yer alacaklarını, Diyadin’in kaynaklarının mutlaka uygun ve yerinde çalışmalarla değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Bosporus New Energy Ltd. Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Rolf SCHIFFER ise yaptığı açıklamada Diyadin’in adeta bir hazine olduğunu ve bölgenin doğru projelerle önemli bir termal turizm bölgesi olabileceği üzerinde durdu.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :