Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

ARDAHAN'DAKİ ÜRETİCİLERE 150 ADET SIVAT VE 100 ADET SÜT SAĞIM MAKİNESİ DAĞITILDI

08,Eylül 2021 Çarşamba 20:12:09

DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen ve Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tamamlanan iki projenin dağıtım törenine katılmak üzere DAP BKİ Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen Ardahan’a gitti.

2021 yılı yatırım programı kapsamında, Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün “Mera Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” ve “Elle Süt Sağım Faaliyetlerine Sosyolojik Bir Dokunuş Projesi”ne destek sağlayan DAP BKİ, proje kapsamında dağıtılması planlanan sıvat ve süt sağım makineleri için İl Müdürlüğünce tören düzenlendi.

150 sıvat, 100 süt sağım makinesi dağıtıldı


Program öncesi, Ardahan Valisi Hüseyin Öner’i ve Ardahan İl Tarım ve Orman Müdür V. Turgay Şişman’ı makamında ziyaret eden Başkan Demirdöğen, daha sonra, müdürlük yerleşkesinde bulunan Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen törene katıldı. Başkan Demirdöğen, 100 adet süt sağım makinesi ile köy ve meralara konulmak üzere 150 adet sıvatın dağıtımını gerçekleştirdi.

Öner: Bu proje üretime ivme kazandıracak


Törende konuşan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, verimliliği artıracak yeni projelerin devreye alınmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Projenin çıktıları konusuna değinen Vali Öner, sağımın kısa sürede tamamlanması, işgücünün azalması, elde edilen sütün daha hijyenik olması ve sağım yapılan hayvanın meme sağlığının korunması amacıyla 100 adet seyyar süt sağım makinası dağıtımı yapmak üzere burada toplandıklarını belirterek, üretime ivme kazandıracak DAP destekli projelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Demirdöğen: Sizlerden öncelikleri belirlenmiş projeler bekliyoruz


DAP İdaresi’nin kurulduğu günden bu yana üreticilerin işini kolaylaştıracak projelere destek sağladığını ifade eden DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, ilin sorunlarını doğrudan tespit etmelerini zor olduğunu dile getirerek, “İlin ihtiyaçlarını, önceliklerini bize bildirdiğiniz takdirde kendi mevzuat alanımız içerisinde bu ihtiyaçları gidermeye çalışırız. Amacımız tarımsal faaliyetleri önceleyerek kalkınmanın hızlanmasını sağlamak. Bu amaçla da tarımda mekanizasyona çok önem veriyoruz. Biz de sağladığımız tarımsal mekanizasyon desteğiyle çiftçimize ilave zaman kazandırıp, üretimde verimliliği artırmayı, özellikle gençleri özendirip tarımda kalmalarını sağlayarak istihdamı artırmak istiyoruz. Sizden de öncelikli olan projelerinizi bekliyoruz” dedi.

Ardahan’da desteklenen projelerden söz eden Demirdöğen, şunları kaydetti:
“2021 yılında Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün 4 projesine İdaremiz tarafından 918 bin lira, yine 2021 yılı içerisinde, 12’si tarım sektöründe olmak üzere 13 projeye 3 milyon lira ödenek tahsis edildi. Projelerin tamamlanmasıyla birlikte bu zamana kadar Ardahan ilimizin 123 projesine 40 milyon lira ödenek sağlamış olacağız. DAP İdaresi her zaman üreticilerin yayındadır. Var oluş gayemiz sizlerin yanında olmak, kaynaklarımızı isabetli projelere aktararak verimliliği artırmaktır. Desteklediğimiz bütün projeler mutlaka hayata dokunan projelerdir. Üretimde kolaylık sağlayacak sıvat ve süt sağım makinelerinin hayırlı olmasını diliyor, bereketli kazançlar temenni ediyorum.”

Şişman: DAP İdaresi'ni her zaman yanımızda hissettik


Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürü V. Turgay Şişman, DAP İdaresi’ni projelerinin desteklenmesi konusunda her zaman yanlarında hissettiklerini belirterek, Başkan Demirdöğen’e teşekkür etti. Dünya düzeninin zaman zaman değişmesine karşın tarım ve hayvancılığın önemini gün geçtikçe daha da artırdığını söyleyen Ulutaş, “İnsanlık var olduğu sürece bu sektör modasını hiç kaybetmeyecek” dedi.

Programa, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Turgay Şişman, Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdür Sinan Aydın, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, DAP BKİ İzleme ve Değerlendirme Koordinatörü, Ardahan Ziraat Odası Başkanı, muhtarlar, kadın çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, süt sağım makineleri ve sıvatların dağıtımının ardından sona erdi.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :