Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Çiftçi Eğitim Merkezi Temel Atma Töreni Başkanımız Sayın Adnan DEMİR’in Katılımı İle Gerçekleştirildi.

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Çiftçi Eğitim Merkezi Temel Atma Töreni Başkanımız Sayın Adnan DEMİR’in Katılımı İle Gerçekleştirildi.

15,Mart 2016 Salı 23:25:12

Temel atma töreni, Ziraat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Muhlis MACİT ve Veterinerlik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Derviş ÖZDEMİR’in açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmaları ardından söz alan DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR şunları kaydetti:

“Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, hinterlandında yer alan 14 ilin, diğer bölgelerle olan sosyo-ekonomik gelişmişlik farkını azaltmak ve mevcut verimlilik düzeyini geliştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu çerçevede Başkanlığımız, 2013 yılında bölgemizde bulunan altı üniversitede (Ağrı İbrahim Çeçen, Atatürk, Bingöl, Fırat, Kafkas ve Yüzüncü Yıl ) Araştırma ve Uygulama Birimleri Projeleri gerçekleştirmiş, bu üniversitelerin üç tanesinde ise (Atatürk, Fırat, Yüzüncü Yıl) Çiftçi Eğitim Merkezlerinin kurulması için adım atmıştır. 2014 yılı sonu veya 2015 yılı başı itibariyle bu yatırımlar tamamlanacaktır. Çiftçi Eğitim Merkezlerinin tamamlanması ile tarım sektörüne hizmet veren üniversitelerin fiziki altyapıları iyileştirilecek, ziraat ve veteriner fakülteleri öğrencilerine uygulamalı eğitim imkânları sağlanacak, tarım sektörüne hizmet veren kamu personellerinin eğitim ihtiyaçları karşılanarak mesleki becerileri artırılacak ve Bölge çiftçilerine yönelik konaklamalı eğitim imkânları sağlanacaktır.” dedi.

Konuşmasına devam eden Sayın DEMİR, DAP Bölge Kalkınma İdaresinin DAP Eylem Planı hazırlıklarının tamamlanmasında son aşamaya geldiğini, buna ilave olarak Tarımsal Sulama, Hayvan İçme Suyu Göleti, Meyvecilik, Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarları ve TİGEM Kazım Karabekir İşletmesi gibi birçok projede faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.

Sayın DEMİR’in ardından söz alan Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hikmet KOÇAK ise şunları söyledi:
“Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi tarafından yürütülen Çiftçi Eğitim Merkezi Projesi kapsamında bölge çiftçisine eğitim verilecek. Üniversitenin halka, çiftçiye ve sanayiye uzak olması hep eleştirilen bir konuydu. Bir muhasebe yapmak durumundayız. Bu projeyle çiftçimize bir adım daha yaklaşacağız. Bölgelerin ihtiyacına göre uygun programlar yapmak durumundayız. En güzel örneklerinden birinin de bu proje olduğunu düşünüyorum.” diyerek DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR’e teşekkür etti.
Program, Çiftçi Eğitim Merkezi temeline ilk harcın atılmasının ardından sona erdi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :