Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Bakan Varank: Böylesine değerli bir yatırımın açılışını yapmak gurur vesilesidir

12,Kasım 2019 Salı 09:23:36

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İdaremiz tarafından desteklenerek yapımı tamamlanan Yeşilyurt Belediyesi’ne ait “Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyesi”nin açılışını Malatya’da düzenlenen törenle gerçekleştirdi.

Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyesi gibi değerli bir yatırımı Malatya’ya kazandırmaktan onur duyduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Açılış törenimize teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank başta olmak üzere tüm misafirlerimize şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Teknik donanımı ve hizmet alanlarıyla bölgemizin en büyük Deprem Merkezi hüviyetine sahip Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyemiz Malatya’mıza, Yeşilyurt’umuza hayırlı uğurlu olsun. Yeşilyurt Belediyesi olarak gerek fiziksel gerekse de sosyal, kültürel, çevresel ve temizlik hizmetlerimizle güzel ilçemizi her alanda güzelleştirmeye devam ederken, birçok yatırım ve projeye öncülük ediyoruz. Toplumun kesimlerinin deprem bilincine sahip olması gerektiğinden yola çıkarak yapımını tamamladığımız Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyemizde, her yaştan vatandaşımıza teorik ve uygulamalı olarak deprem eğitimlerimizi ulaştıracağız. Olası bir deprem, afet veya yangın gibi olaylarda alınacak tedbirler ve sonrasında neler yapılacağı detaylı bir şekilde burada halkımıza anlatılacak ve bilgilendirme yapılacaktır. Her alanda faydalı ve güzel hizmetleri bugüne kadar halkın hizmetine sunan Yeşilyurt Belediyesi olarak bölgemizin ve kentimizin ihtiyaç duyduğu bir yatırımı daha hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böylesine değerli yatırımın hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza, Milletvekillerimize, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına, AFAD’a, emek ve katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“Böylesine değerli bir yatırımın açılışını yapmak bizim adımıza gurur vesilesidir”


Bölgenin ilk ve en büyük deprem merkezi olma özelliğine sahip Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyesinin hayırlı olmasını temenni eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yeşilyurt Belediyemizin bizimde desteklerimizle kurduğu Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyesinin açılışını yapmak gurur vesilesidir. Buraya boş gelmemiş olmak, böyle bir açılışı da burada yapıyor olmaktan mutluluk duymaktayız. Biliyorsunuz ülkemiz deprem kuşağında bulunan bir ülkedir, özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi depreme dönük eğitmek, onları depreme hazırlamak önemlidir. Bu manada da çok önemli bir ihtiyacı bu merkez gidermiş olacaktır” diye konuştu.

“Deneyap teknoloji atölyesi Malatya’da da faaliyete geçecek”


Malatya’ya Deneyap Teknoloji Atölyesi kuracaklarının müjdesini de veren Bakan Varank, "Burada geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştireceğiz" dedi. Bakan Varank, şunları kaydetti:

“Buradan Malatya’lılara bir müjde vermek istiyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte çok yenilikçi ve inovatif projeleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak gündemimize aldık. Bunlardan bir tanesi de Deneyap Teknoloji Atölyesidir. 81 kentimizde 100 tane bu atölyelerden kuracağız. Bunlardan 12 tanesinin geçtiğimiz dönemde sınavlarını yapıp, öğrencilerimizin kabulünü yaptık. Burada ortaokul ve lise başlangıç seviyesinde ki çocuklarımızı robotik kodlama, tasarım ve siber güvenlik gibi alanlarda eğiterek geleceğin teknolojik yıldızları olarak yetiştireceğiz. İkinci grup şehirler arasında Malatya’da var. Nisan ayı itibariyle sınavlardan sonra Malatya’da da Deneyap Teknoloji Atölyesini açmış olacağız. Malatya’dan da geleceğin teknolojik yıldızlarını yetiştireceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve TÜBİTAK işbirliğinde çocuklarımızı yetiştireceğiz.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, daha sonra açılışını yaptığı Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi-Bilim Atölyesinde incelemelerde bulundu.

Açılış törenine, Vali Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci, AK Parti Milletvekili Hakan Kâhtalı ve Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, AFAD Yetkilileri, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Örgütleri Başkanları, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :