Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Bakan Varank, Doğubayazıt Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarının açılışını yaptı

11,Mart 2019 Pazartesi 00:18:25

DAP İdaresi’nin finansal destek sağladığı ve yapımı tamamlanan projeler bir bir açılıyor. Van Peynirciler Çarşısı’nın ardından, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından hizmete açıldı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, 2 adet hayvan satış alanıyla bölgenin en büyük hayvan kapasitesine sahip Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarında incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, açılış kurdelesini keserek, pazarın hayırlı olmasını temenni etti.

Açılış töreninin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Doğubayazıt'ın hem hayvancılık hem de turizm anlamında müthiş bir potansiyeli var. Bu potansiyelini değerlendirmek, bu kadim, güzel ilçemizi tüm dünyaya açmak istiyoruz. Ama bunun için burada huzur ve güvenin devam etmesi lazım. Huzur ve güven olmazsa maalesef yatırım, aş, iş olmuyor." dedi.

Her bölgenin, her şehrin, her ilçenin potansiyelini değerlendirerek, orada ekonomiyi yükseltmeyi ve en verimli yatırımları yapmayı hedeflediklerini söyleyen Bakan Varank, "Modern hayvan pazarımızın resmi açılışını yaptık. DAP İdaresi Başkanlığımız, buraya 3 milyondan fazla kaynak ayırdı. Bu bölgede hayvancılık çok önemli. Hayvancılık yapan Ağrılı, Doğubayazıtlı kardeşlerimiz modern hayvan pazarını kullanacak, buradan bol, bereketli, hayırlı kazançlar elde edecek." diye konuştu.

"Yatırımların devam etmesini istiyoruz"


31 Mart yerel seçiminin önemli olduğuna işaret eden Bakan Varank, "Hem Doğubayazıt hem de Ağrı'mızda huzurun ve sükunetin, yatırımların devam etmesini istiyoruz. Doğubayazıt'tan farklı bir tercih, doğru bir tercih bekliyoruz. İnşallah Doğubayazıtlı kardeşlerimiz, oyunu huzurdan, sükunetten yana kullanır" dedi.

Bakan Varank, konuşmasının ardından açılışa katılan gençlere 10 GB'lik internet paketi dağıtarak, beraberindekilerle Ağrı Dağı önünde fotoğraf çektirdikten sonra helikopterle Ağrı'ya geçti.

Açılışa, Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Doğubayazıt Kaymakamı Zafer Engin, AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın, AK Parti Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Eryılmaz, AK Parti il ve ilçe yönetimi ile vatandaşlar katıldı.

Modern Hayvan Pazarı’nda neler var?


Açılışı yapılan Doğubayazıt Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı iki adet hayvan satış alanıyla (360 büyükbaş veya 1.080 Küçükbaş) bölgenin en büyük pazarı olma özelliği taşıyor. Pazarda ayrıca iki katlı hizmet binası, kapalı ahır, karantina ahırı, gübre çukuru, çoban evi, kaba yem deposu, dezenfeksiyon çukuru ve otopark alanı yer alıyor.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :