Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Başkan Asya'dan DAP İdaresi'ne teşekkür

19,Temmuz 2018 Perşembe 16:20:43

İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılmak üzere Muş’a giden DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, toplantı sonrası Muş Belediyesi’ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı Feyat Asya ile görüşen Başkan Demir, İdaremiz tarafından desteklenen ve devam eden projeler hakkında Başkan Asya’dan bilgi aldı.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ile birlikte hizmet binası girişinde bulunan ve hizmetlerin maket halinde sergilendiği alanı gezen Başkan Demir, yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Asya’ya teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Ziyarette, 15 ilin bağlı olduğu DAP İdaresi’nce tarım, hayvancılık ve sosyal projeler kapsamında Muş’a önemli destek sağladıklarını ifade eden DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. 2013 yılında başlamak üzere 2017 yılını içine alan dönemde Muş’a Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama ve Hayvan İçme Suyu’ndan oluşan toplam 27 adet projeye 17,3 milyon lira kaynak aktardıklarını ifade eden Başkan Demir, bunun yanı sıra hayvancılık yatırımlarını içeren 4 projenin finansman kaynağını da sağladıklarını belirtti. Bu kapsamda, Bulanık İlçesine kesimhane kazandırdıklarını, küçükbaş hayvanların parazitlere karşı korumak için 1 adet DAP Mobil Koyun Banyoluğu ile jeneratörüyle birlikte koyun kırkım setini Muş’a gönderdiklerini dile getiren Başkan Demir, hayvanların temiz su ihtiyacını karşılamak amacıyla da bin 500 adet sıvatın dağıtıldığını sözlerine ekledi. DAP İdaresi’nin Muş’a sağladığı bitkisel üretim proje desteklerinden söz eden Başkan Demir, bu kapsamda Muş iline şeker pancarı küspesi balyalama-streçleme makinesiyle birlikte bin da. alanda yonca yem bitkisi üretimi için tohumluk desteği verdiklerini belirtti.

Başkan Demir, Rekreasyon Alanlarının Geliştirilmesi, Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılması, DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi ve Muhtelif Kültür Projeleriyle Muş iline toplam 8,1 milyon lira kaynak aktardıklarını hatırlattı. Başkan Demir, bu kapsamda 10 projenin DAP İdaresi tarafından finanse edildiğini, 85 da. rekreatif alan oluşturulduğu, Yaldızlı Han Çarşısı Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesinin yapılarak, genç, çocuk, yaşlı her kesime hitap edecek 5 adet semt kütüphanesinin kurulduğunu, 11 bin kitabın öğrencilere dağıtıldığını ve çocuklara yönelik bilim şenliğini desteklediklerini belirtti. 2013-2017 yıllarını kapsayan desteklenen proje sayısının 41 adet olduğunu belirten Başkan Demir, söz konusu projeler için toplam 26 milyon 704 bin lira aktarıldığını, bu yıl kabul edilen projelerin toplam tutarının ise 6 milyon 100 bin lira olduğunu kaydetti.

Başkan Asya ise Karni Deresi’ne yapılan Lale Vadisi sayesinde insanlara güzel vakit geçirebilecekleri bir yaşam alanı oluşturulmasına vesile olduğu için DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir’e ve ekibine teşekkür etti. DAP İdaresi ile bugüne kadar olan işbirliğini aynı hassasiyetle devam ettireceklerini belirten Başkan Asya, Başkan Demir’i Muş’ta ağırlamaktan duyduğunu memnuniyeti dile getirdi.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :