Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

BAŞKAN DEMİRDÖĞEN, ERZİNCAN CAN TV’YE KONUK OLDU

25,Mart 2021 Perşembe 10:55:20

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Erzincan Can TV’ye açıklamalarda bulundu.

Oktay Kılınç’ın sunduğu “Yaşama Dair” adlı programa katılan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İdarenin bugüne kadar yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

DAP İdaresi’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak çalışma yürüttüğünü ifade eden Demirdöğen, programda, 2013-2021 yıllarını içine alan süreçte Bölge illerine verdiği destekleri anlattı. Kalkınmanın yerelden başladığını ifade eden Demirdöğen, programda ayrıca, DAP İdaresi’nin kuruluş amacı, kapsadığı iller, destekte bulunduğu proje başlıkları hakkında bilgiler verdi.

DAP’ın kuruluş amacını, kapsamındaki illerde yatırımların gerektirdiği Araştırma, Planlama, Programlama, Projelendirme, İzleme, Değerlendirme ve Koordinasyon hizmetlerinin yerine getirilmesi suretiyle bölgenin kalkınmasını hızlandırmak şeklinde özetleyen Demirdöğen, projelerin başvuru, değerlendirme, kabul ve finanse etme süreçlerini anlattı.

İdarenin yatırımcı bir olmadığını vurguladığı konuşmasında, sadece kamu kurumlarının projelerine sermaye transferi yoluyla destek sağladıklarını ifade eden Demirdöğen, bugüne kadar, Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama, Sıvat, Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı, Kesimhane, Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi, Ziraat ve Veterinerlik Fakülteleri olan üniversitelerin Araştırma ve Uygulama Birimleri, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi, semt kütüphanelerinin kurulumu ile Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi ve enerji sektörü gibi projeleri desteklediklerini ifade etti.

Başkan Demirdöğen, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda ve kamu kaynaklarını da isabetli kullanarak bölgeye özgü hizmet üretmeye çalıştıklarını ifade ederek, önceki yıllarda desteklenen projelerin başarıyla uygulandığını ve bu anlamda bölge illerinde sinerji oluşturduklarını söyledi.

Demirdöğen, bölgenin potansiyelinin tarım hayvancılık olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, çiftçiliği itibarlı ve cazip meslek haline getirmek için çalıştıklarını, bu kapsamda bugüne kadar desteklenen toplam 1715 projeye 828 milyon lira kaynak aktardıklarını, 2021 yılı için ise 100 milyon lira destek planlarının olduğunu söyledi.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :