Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

BAŞKAN DEMİR, HINIS CANLI HAYVAN PAZARI İNŞAATINI GEZDİ

19,Mayıs 2016 Perşembe 20:10:23

DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, yapımı devam eden Hınıs Canlı Hayvan Pazarı inşaatını gezerek, incelemelerde bulundu.

DAP İdaresi tarafından desteklenen projeleri yakından takip eden Başkan Demir, beraberinde Başkan Yardımcısı Volkan Güler, Tarım ve Kırsal Kalkınma Koordinatörü Gül Yıldız, İzleme ve Değerlendirme Koordinatörü Ömer Faruk Karyağdı, İnşaat Mühendisi Akın Aydın ve Veteriner Hekim Osman Aksoy’la Hınıs Canlı Hayvan Pazarı inşaatını gezdi.

DAP İdaresi tarafından desteklenen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hınıs Canlı Hayvan Pazarı inşaat alanını gezerek incelemelerde bulunan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, “Canlı Hayvan Pazarı’nın Hınıs merkez ve çevresindeki diğer ilçelerle beraber hayvancılık alım satımının yapıldığı bir cazibe merkezi olmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

Finansmanının yüzde 95’i DAP idaresi tarafından karşılanan, bu yıl Ağustos ayında tamamlanması planlanan 12 bin m2 lik alanda hizmet verecek Hınıs Canlı Hayvan Pazarı, 180 adet büyükbaş veya 540 tane küçükbaş hayvanı bünyesinde barındıracak. Zemini asfalt olacak hayvan pazarında, satış alanı, iki katlı bir idari bina, karantina, veteriner muayene odası, 216 m2 ahır, yem deposu, araç yıkama ünitesi, gübre ve dezenfektan çukuru, bakıcı evi bulunuyor. Hayvan pazarı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yönetmelik kriterlerine uygun şekilde hizmet verecek.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :