Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Başkan Demir, TİGEM Kazım Karabekir Tarım İşletmesi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Başkan Demir, TİGEM Kazım Karabekir Tarım İşletmesi Müdürlüğünü ziyaret etti.

15,Mart 2016 Salı 23:24:31

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Iğdır’ın Aralık ilçesinde bulunan TİGEM Kazım Karabekir Tarım İşletmesi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Başkan Demir, İşletme Müdürü Mehmet Türkan ile bir süre görüştü ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkan, daha sonra, yapılan çalışmalar hakkında Başkan Demir’e yerinde bilgi verdi.

Bölgedeki küçükbaş hayvan varlığının nitelik ve nicelik olarak artış göstermesi için TİGEM ile DAP İdaresi arasında, “DAP Bölgesi Koyunculuğunun Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 2014 yılında protokol imzalanmıştır. İmzalanan protokol kapsamında yapılması gereken işleri yerinde görmek amacıyla ziyaret gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla Başkan Demir ve İşletme Müdürü Türkan, bölgenin küçükbaş hayvan üretim merkezi haline gelmesi amacıyla finanse edilen işletmenin bakımsız durumda olan ve modernize edilmesi için yatırım programı kapsamına alınan Kırkkomlar ve Karakayalar mevkiindeki hayvan barınaklarının bakım ve onarım çalışmaları ve eksik tesislerin yapımına ilişkin faaliyetlerin yürütüldüğü alanları birlikte gezdiler. Ayrıca, 25 km’lik su isale hattı, koyun ağılları ve Mor Karaman koyun sürüleri incelendi.

TİGEM ile yapılan protokol gereği, toplam 9 milyon Türk Lirası tutarındaki projeye, DAP Bölge Kalkınma İdaresinin yatırım ödeneğinden 2014 yılında 5 milyon Türk Lirası sermaye transferi sağlanmıştır. 2015 yılında yapılan ve yapılacak faaliyetler neticesinde ilave 4 milyon Türk Lirası ödenek TİGEM’e gönderilecektir.

Gezi sonrası, değerlendirme yapan, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Kazım Karabekir Tarım İşletmesi Müdürlüğünün modernize edilmesine atıfta bulunarak, “Burası, ülkemiz ve bölge hayvancılığının gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Atıl binalardan yeni bir işletmenin doğuşuna şahit olmak bizleri mutlu ediyor” dedi.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :