Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Başkan Demir, TRT Erzurum Radyosunun konuğu oldu

25,Eylül 2019 Çarşamba 15:17:59

Başkanımız Adnan Demir, TRT Erzurum Radyosu’nun canlı yayınına konuk oldu.

25 Eylül 2019 Çarşamba günü, Hande Zeynep Şengül’ün hazırladığı "Doğu’nun Sesi " programına konuk olan Başkan Adnan Demir, programda, DAP İdaresi’nin geçtiğimiz günlerde Erzurum Valiliği ile “Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında imzalanan 1 milyon liralık projeyle ilgili bilgiler verdi.

Program öncesi, Erzurum TRT Radyosu Müdür Vekili Feyza Yılmaz ve Yapımcı Hande Zeynep Şengül’le DAP İdaresi’nin çalışmaları hakkında bir süre sohbet eden Başkanımız Adnan Demir, daha sonra canlı yayına katıldı.

TRT Erzurum Radyosu Spikeri Ömer Ergedik’in, konuyla ilgili sorularını cevaplandıran Başkan Demir, Doğu Anadolu Bölgesinin doğal potansiyelinin tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu söyledi. Bu işten geçimini sağlayan çiftçilerin daha fazla kazanmasını sağlamak amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Demir, hâlihazırda yapılan hayvancılıkta en büyük girdi maliyetinin kaba yem olduğunu söyledi. Bu oranın yüzde 65-70 arasında olduğunu belirten Demir, bunun da kaliteli bir şekilde üretilmesinin ancak bu yolla mümkün olacağını dile getirdi.

Başkan Demir, programda ayrıca, DAP İdaresi’nin Bölgede konuyla alakalı yapılan çalışmalarında da bahsetti.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :