Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Başkan Demirdöğen, TRT Erzurum Radyosu’na konuk oldu

22,Aralık 2020 Salı 21:11:27

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına konuk oldu.

Yapımcılığını Azer Yılmaz’ın üstlendiği, ‘Doğu’nun Sesi Programı Ekonomi Köşesi’ne konuk olan Başkan Demirdöğen, programda, DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin “Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında desteklenen ve Ardahan’ın Göle İlçesinde yapılacak Yöresel Ürün Pazarıyla ilgili bilgiler verdi.

TRT Erzurum Radyosu Spikeri Yıldıray Yıldız’ın, konuyla ilgili sorularını cevaplandıran Başkan Demirdöğen, Doğu Anadolu Bölgesinin doğal potansiyelinin tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu söyledi. Bu işten geçimini sağlayan çiftçilerin daha fazla kazanmasını sağlamak amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Demirdöğen, bu pazarların, Ardahan İli Göle ilçesinde, Malatya ili Darende ilçesinde, Van ili Edremit ilçesinde, Elazığ ili Kovancılar ilçesinde ve Sivas ili Akıncılar ilçesinde hizmet vereceklerini söyledi. 2019 ve 2020 yıllarında Bölgede 5 adet Yöresel Ürün Pazarı kurulumuna toplam 3 milyon 650 bin lira destek verdiklerini belirten Demirdöğen, desteklenen tüm pazarların 2021 yılında halkın hizmetine açılacağı bilgisini verdi.

Programda, Bölgesel Kalkınmanın kırsal kalkınma olmadan gerçekleşmeyeceğine dikkat çeken Demirdöğen, DAP İdaresi olarak, kaynakları isabetli projelere aktararak, söz konusu kalkınmayı gerçekleştirmek istediklerini vurguladı.

DAP İdaresi’nin kuruluşundan bu yana desteklenen projeler hakkında da bilgi veren Başkan Demirdöğen, önceliklerinin göçü önleyerek, bölgesel kalkınmayı gerçekleştirmek olduğunu söyledi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :