Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Başkanımız Sayın Adnan Demir, 01-02 Haziran tarihlerinde Ardahan İlinde çeşitli temaslarda bulundu

Başkanımız Sayın Adnan Demir, 01-02 Haziran tarihlerinde Ardahan İlinde çeşitli temaslarda bulundu

15,Mart 2016 Salı 23:25:35

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, Doğu Anadolu Tarımsal Sulama Programı çerçevesinde İl Özel İdareleriyle gerçekleştirilecek çalışmaları belirlemek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere 01-02 Haziran tarihlerinde Ardahan İlini ziyaret etti.

Sayın Adnan DEMİR başkanlığında yapılan ziyaretlere Başkan Yardımcısı Sayın Volkan GÜLER ve DAP İdaresi çalışanları katıldı.

Temasların ilk günü Ardahan Valisi Sayın Seyfettin AZİZOĞLU’nun katıldığı kahvaltılı toplantı ile başladı. Toplantıya Sayın AZİZOĞLU’nun yanı sıra Vali Yardımcıları Sayın Kadir Taner ESER ve Sayın Deniz PİŞKİN, Ardahan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Mustafa TANI ve kamu kuruluşlarından ilgililer katıldı. Sayın AZİZOĞLU yaptığı konuşmada DAP İdaresinin Ardahan ve bölge açısından önemini belirterek, Ardahan’ın özellikle hayvancılıkta önemli bir merkez olabileceğini kaydetti ve bu noktada tarımsal sulama eksiklerinin giderilmesi ve hayvan hastalıklarıyla mücadelenin kilit bir önem taşıdığını vurguladı. Sayın DEMİR ise yaptığı açıklamada DAP İdaresi’nin 2013 yılı için bölgenin tümünde Tarımsal Sulama Programı başlattığını ve İl Özel İdareleriyle yapılacak ortak faaliyetler ile bu açığın giderilmesine çalışılacağını vurguladı. Kahvaltının ardından Damal, Hanak ve Posof ilçelerine geçildi. Sayın DEMİR’e ziyaretleri sırasında Ardahan Vali Yardımcısı Sayın Eser de eşlik etti.

Damal ilçesinde Kaymakam Mehmet Nuri ÇETİN’le görüşen Sayın DEMİR, ilçenin ekonomik faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Sayın ÇETİN, özellikle son yıllarda seracılık faaliyetlerinin bir gelişme gösterdiğini ve gerekli çalışmalar yapılırsa ilçe halkına alternatif bir gelir kaynağı oluşturacağından bahsetti.

Damal ziyaretinin ardından Sayın DEMİR, Sayın GÜLER ve il heyeti önce Posof ilçesine oradan da Türkgözü sınır kapısına geçtiler. Posof ilçesinde meyvecilik faaliyetleri hakkında bilgi alan Sayın DEMİR, örnek meyve bahçelerini gezdi. Buradan Türkgözü sınır kapısına geçerek yetkililerden sınır ticareti hakkında bilgi aldı.

Sayın DEMİR, temaslarının ilk gününde Çamlıçatak, Armutveren, Türkgözü ve Süngülü köylerinin yaylarını gezerek İl Özel İdaresi yetkilileri ve köy muhtarlarından hayvan içme suyu ihtiyaçlarına dair bilgiler aldı ve yerinde tespitlerde bulundu.

Sayın DEMİR, ziyaretinin ikinci gününde Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, arıcılık çalışmaları ve üretimiyle ilgili bilgiler aldı. Özellikle Araştırma Merkezi bal analiz laboratuarının tam kapasiteyle çalışmasının önemine değindi. Daha sonra Hanak ilçesindeki süt üretim ve peynircilik tesislerini gezerek, incelemelerde bulundu. Buradan Gölgeli köyü yaylasına geçerek yaylada duyulan hayvan içme suyu ihtiyacının giderilmesi için yapılması gerekenleri belirledi. Sayın DEMİR, buradan Çıldır ilçesine geçerek kaymakam Sayın Alparslan KILIÇ ile görüştü ve bilgiler aldı.

Sayın Demir, Çıldır ziyaretinin ardından il ziyaretleri kapsamında görüşmelerde bulunmak üzere Kars İline geçti.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :