Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Başkanlığımız tarafından hazırlanan “Büyükbaş Besi ve Süt Tip Ahır Projeleri” TKDK İl Koordinatörleri ile değerlendirildi.

Başkanlığımız tarafından hazırlanan “Büyükbaş Besi ve Süt Tip Ahır Projeleri” TKDK İl Koordinatörleri ile değerlendirildi.

15,Mart 2016 Salı 23:25:06

DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya TKDK Başkanı Sayın Ali Recep NAZLI, TKDK Bölge İl Koordinatörleri ve Başkanlığımız çalışanları katıldı.
Toplantı açılışında söz alan Başkanımız Sayın Adnan DEMİR; Bölgenin kalkınmasında hayvancılık sektörünün önemli bir rol oynadığını, Bölge hayvancılığında girdi maliyetlerinin düşürülerek, karlılığın artırılması gerektiğini “Büyükbaş Besi ve Süt Tip Ahır Projeleri” nin ölçek ekonomisine uygun ve sürdürülebilir olduğunu ifade etti. Bu kapsamda DAP Bölgesi’nde uygulanmak üzere büyükbaş besi ve süt sığırcılığı barınakları yapımına yönelik mimari, statik, elektrik ve sıhhi tesisat projelerini (metraj&keşif dahil) içerecek şekilde 6 adet proje hazırlandığını, projelerin bölgede bulunan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine dağıtıldığını ve isteyen üreticilerin ücretsiz olarak temin edebileceklerini belirtti.
TKDK Başkanı Sayın Ali Recep NAZLI ise DAP İdaresi öncülüğünde, TKDK ve ilgili kurumlar iş birliği ile hazırlanan “Büyükbaş Besi ve Süt Tip Ahır Projeleri” nin Bölge hayvancılığı açısından önemli bir proje olduğunu, bu projelerin TKDK tarafından gerçekleştirilecek olan hibe programlarından azami şekilde faydalanması gerektiğini beyan ederek, böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için Başkanımız Sayın DEMİR’e teşekkür etti.
Toplantı, “Büyükbaş Besi ve Süt Tip Ahır Projeleri” için hazırlanan tanıtım videosunun izlenmesinin akabinde, bu projelerin Bölgede kullanılmasına ilişkin işbirliğine dair fikir alış verişinin ardından sona erdi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :