Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Bir nefes de DAP’tan…

12,Kasım 2019 Salı 11:52:56

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan, Türkiye'nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 81 ilde aynı anda hayatiyete geçirilen Milli Ağaçlandırma Günü’ne DAP İdaresi de nefes verdi.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ve kurum personelleri, Dadaşkent’te bulunan Atatürk Üniversitesi’ne ait alanda fidan dikiminde bulundular.

Etkinlikte öğrenciler, sporcular, vatandaşlar binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Farkındalık oluşturuldu

Yeşil bir Türkiye yeşil bir Erzurum için fidan dikiminde bulunan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, uygulamanın gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi açısından önemli olduğunu söyledi. Fidanla toprağı buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Demir, “11 milyon fidan hedefinde bizim de bir katkımız olsun diyerek buradayız. Memleketimiz, yarınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız için büyük bir önem arz eden bu etkinlikle güzel bir farkındalık oluşturuldu. Ayrıca, 11 Kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak her yıl tekrarlanacak olması ülkemizde ağaç ve orman sevgisini daha da artıracaktır.” dedi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :