Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Bir Tarımsal Makine Parkı da Bingöl’e kurduk

21,Mart 2019 Perşembe 09:30:40

Tarıma Değer Katanlar, Kırsal Kalkınma Günleri ve 2018 Yılı Yatırımları Toplu Açılış Programı Bingöl’de yapıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen "Tarıma Değer Katanlar, Kırsal Kalkınma Günleri ve 2018 Yılı Yatırımları Toplu Açılış Programı" Kalkınma Eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz’ın katılımlarıyla Bingöl’de yapıldı.

Kültür Merkezinde düzenlenen toplu açılış programına, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Kalkınma Eski Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Kurum Müdürleri, Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kağan Kökten, öğretim üyeleri, Oda ve Birlik Başkanları, STK temsilcisi ile üniversite öğrencileri ve çiftçiler katıldı.

Program, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından, 2018 yılında tarıma değer katanlara ödülleri verildi. Ödül töreninde DAP, Kırsal Kalkınma ve Genç Çiftçi Projelerinde başarılı olan yatırımcılar ile Kadın Girişimci Projesi Türkiye birincisi olan kadın çiftçilere ödülleri takdim edildi. Ödül töreninin ardından, toplam yatırım tutarı 30 milyon 100 bin TL olan 2018 Yılı Yatırımlarının, dualar eşliğinde kurdelesi kesilerek temsili açılışı yapıldı.

İdaremizin finanse ettiği tarım makinaları tanıtıldıAçılışın sonrası sergi-stant ve kültür alanı gezildi. Kültür Merkezi bahçesinde DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından “2018 Yılı Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında finanse edilen 10 adet silaj taşıma römorku, 1’er adet taş toplama makinesi, taş kırma makinesi ve katı gübre dağıtım makineleriyle birlikte ekipmanların tanıtımı yapıldı.

Proje kapsamında ayrıca, 5 adet sıra bağımsız silaj biçme makinesi ile 1 adet çift terazili silaj paketleme makinası İdaremiz tarafından finanse edilerek önümüzdeki günlerde Bingöllü çiftçilerin hizmetine sunulacak.

Tüm Haberler


Diğer Haberler