Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Bölge illerine 5 bin 263 adet sıvat dağıtımı için protokol

23,Temmuz 2018 Pazartesi 10:00:36

Bölge illerinden gelen yoğun talep üzerine İdaremizin finansal desteğiyle, 2018 yılında da hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin sıvat ihtiyacı karşılanacak.

'Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi' kapsamında, DAP İdaresi’nin sorumluluğunda bulunan 15 ilde hayvanların temiz su ihtiyacını karşılamak amacıyla İdaremiz ile Van Büyükşehir Belediyesi arasında sıvat yapım ve dağıtımı için protokol imzalandı. Protokolü, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ile Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın imzaladı.

Bu yıl üretilecek 2 bin 100 adet sac, 3 bin 163 adet beton olmak üzere toplam 5 bin 263 adet sıvat için düzenlenen protokol imza töreninde konuşan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Van Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçirilen protokolün bölge hayvancılığı için büyük önem taşıdığını söyledi. 2015 yılında başlayan uygulama ile bugüne kadar toplam 27 bin 584 adet sac ve beton sıvatın İl Özel İdareleri ve Büyükşehir Belediyeleri aracılığıyla bölge illerine dağıtıldığını ifade eden Başkan Demir, “Dağıtılan sıvatların finansmanı İdaremiz tarafından karşılanmıştır” dedi. DAP İdaresi’nin sorumluluk alanında bulunan 15 ile hizmet götürmeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Demir, konuşmasında şunları söyledi:

“DAP Bölge Kalkınma İdaresi sorumluluk alanı içerisinde olan Van, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Sivas’taki meralara çıkan küçük ve büyükbaş hayvanların hijyenik içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla idaremizin 2015 yılından beri devam ettirdiği çalışmaları var. Sıvat diye tabir edilen hayvan içme suyu yalaklarının temin edilmesi için idaremiz önceki yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı çalışmanın bir benzerini bu yıl da Van Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yapacak. 2 bin 100 adeti sac, 3 bin 163 tanesi de beton olmak üzere toplam 5 bin 263 adet sıvatın imalatının Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak bölgedeki meraların bulunduğu, hayvancılık faaliyetlerinin yapıldığı 15 ile dağıtılmasını öngörüyoruz. Yapım işinin tamamlanmasının ardından sıvatlar bölge illerindeki il özel idaresi ve büyükşehir belediyelerine teslim edilecek.”


DAP İdaresi’ne teşekkür


Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ise, geçen yıl tarımsal hizmetlere 17 milyon harcandığını belirterek, “Küçükbaş hayvancılığın deposu olarak tabir edilen ilimiz ve bölgemizde tarım-hayvancılığın gelişmesi için Van Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu protokolün hayata geçmesi ile birlikte inşallah hayvancılık yapan vatandaşlarımızın en büyük sorunlarından biri olan meralarda temiz ve hijyenik içme suyuna ulaşma problemini büyük ölçüde ortadan kaldırmış olacağız. Bu işin kaynağını sağlayan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir’e, tüm Vanlılar ve Büyükşehir Belediyesi adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Dağıtılan toplam sıvat sayısı 32 bin 850 adet olacak


2015 yılında başlayan uygulama ile 2017 yılı sonu itibariyle bölge illerine 16 bin 42 adet sac, 11 bin 542 beton sıvat olmak üzere toplam 27 bin 584 adet sıvat dağıtıldı. Van Büyükşehir Belediyesi’yle imzalanan protokol kapsamında ise 2 bin 100 adeti sac, 3 bin 163 adeti beton olmak üzere toplam 5 bin 263 adet sıvat sıvat ile toplam 32 bin 847 adet sıvat bölge il ve ilçelerine dağıtılmış olacak.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :