Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Bölge Madenciliği “DAP Bölgesi Madencilik Kongresi ve Fuarı” 1. Hazırlık Toplantısında Ele Alındı

Bölge Madenciliği “DAP Bölgesi Madencilik Kongresi ve Fuarı” 1. Hazırlık Toplantısında Ele Alındı

15,Mart 2016 Salı 23:25:21

Başkanlığımız tarafından 2014 yılı içerisinde düzenlenecek olan “DAP Bölgesi Madencilik Kongresi ve Fuarı” 1. hazırlık toplantısı 31 Ocak 2014 Cuma günü DAP Bölge Kalkınma İdaresi hizmet binasında gerçekleştirildi.

DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Volkan GÜLER’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; MTA Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, Atatürk Üniversitesi Oltu Yer Bilimleri Fakültesi Maden ve Jeoloji Mühendislikleri Bölümleri ile Bölge Kalkınma Ajansları katılım sağladı.

Sayın GÜLER’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda; öncelikli olarak bölge için önem arz eden madenlerin ülke ekonomisine kazandırılması maksadıyla kamu ve özel sektör çalışanlarının bir araya getirilerek konu ile ilgili bilimsel ve teknik gelişmelerin tartışılması, olumlu örneklerin tanıtılması ve bunun yanında araştırmacıların ve işletmecilerin iletişimlerinin güçlendirilmesi için “DAP Bölgesi Madencilik Kongresi ve Fuarı” nın yapılması hususunun gerekliliği üzerinde duruldu.

Toplantının devamında DAP Bölgesi’nde çok çeşitli ekonomik rezervlere ve öneme sahip olan maden yataklarının değerlendirilmesi ve bu kaynakların işletmeye alınması, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi ile Bölge tanıtımı için büyük önem arz edecek olan “DAP Bölgesi Madencilik Kongresi ve Fuarı” nın belirli aralıklarla yapılması ve tanıtım için bölge düzeyi yerine ulusal düzeyde planlama yapılması gerektiği vurgulandı.

Toplantı sonucunda, yapılması hedeflenen “DAP Bölgesi Madencilik Kongresi ve Fuarı” nın Bölge madenciliğinin gelişmesinde yeni fikir ve çözüm önerileri ortaya koyacağı belirtildi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :