Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

BÖLGE ÜNİVERSİTELERİNİN 47 PROJESİNE TOPLAM 30.7 MİLYON LİRA DESTEK SAĞLADIK

05,Ocak 2022 Çarşamba 08:34:31

Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Projesi Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİDAP) 5. Dönem Toplantısı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Mavi Salon’da yapılan toplantıda, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, ÜNİDAP kapsamında Bölge üniversitelerine DAP İdaresi tarafından verilen destekler hakkında sunum yaptı.

Merkezi Erzurum’da bulunan DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin görevleri, desteklediği programlar hakkında bilgi veren Başkan Demirdöğen, 2013 yılından bu yana Bölge Üniversitelerine 8 farklı programda 47 projesine destek verdiklerini söyledi.

Bu programların, Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi, Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi, Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi, Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi, Muhtelif Kültür Projeleri, Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılması Projesi, Manevi Şahsiyetler Projesi, Yenilenebilir Enerji Projesi olduğunu belirten Demirdöğen, bu projeler için 30,7 milyon lira ödenek tahsis ettiklerini söyledi.

Bölgenin potansiyeli dikkate alındığında tahsis edilen ödeneğin %61’inin Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi’ne verildiğini ifade eden Demirdöğen, 47 projenin sektörlere dağılımını ise 32’sinin tarım, 13’ünün eğitim-kültür, 2’sinin ise enerji sektöründe yer aldığını belirtti.

Konuşmasında, kalkınmanın yerelden başladığına vurgu yapan ve toplantının hayırlı olması temennisinde bulunan Demirdöğen, önümüzdeki dönemde bölge üniversiteleriyle daha aktif ve artan işbirliği içerisinde çalışacaklarını söyledi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :