Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Büyükelçiler unutulmaz bir hafta sonu geçirdiler

04,Mart 2019 Pazartesi 14:59:24

Kayağın İpek Yolu (Skisilkroad) Destinasyon Yönetim Organizasyonunca (DYO) 1-3 Mart tarihlerinde Kars Sarıkamış ve Erzurum Palandöken Ejder 3200 Kayak Merkezlerinde düzenlenen kar rafting etkinliğine katılan 37 ülkenin büyükelçisi, unutulmaz bir hafta sonu geçirdiler.

DAP İdaresi ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA)’nın destekleriyle gerçekleşen 'Büyükelçilikler Arası Kar Rafting Organizasyonu’ kapsamında, 37 ülkenin büyükelçisi Kars ve Erzurum'da ağırlandı. Kars'taki programın ardından Erzurum'a gelen büyükelçiler Palandöken Kayak Merkezinde de kar üzerinde ilk defa kar raftingi yaptılar, gruplar halinde rafting botları ile kayarak birbirlerini geçmeye çalışarak renkli görüntülerin oluşmasına neden oldular.

1 Mart’ta Kars Sarıkamış Kayak Merkezinde başlayan ve Erzurum’da tamamlanan etkinliklere katılan büyükelçiler, Kars ve Erzurum’daki tarihi yerleri de gezmeyi ihmal etmediler.

Büyükelçiler Erzurum'da


“Skisilkroad” (Kayağın İpek Yolu) programının ikinci gününde 37 ülkenin büyükelçileri Erzurum'a geldi. Palandöken'de bulunan Erzurum Büyükşehir Belediyesine ait sosyal tesiste büyükelçiler onuruna akşam yemeği verildi.

Programa, Erzurum Valisi Okay Memiş, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ve 37 ülkenin büyükelçisi aileleriyle birlikte katıldı.

Yemekli toplantıda konuşan Erzurum Valisi Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, büyükelçileri Erzurum’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söylediler.

Rafting heyecanına Erzurum’da da devam


Geceyi Palandöken Kayak Merkezi'nde geçiren büyükelçiler, sabah erken saatlerinde düzenlenen hem rafting hem de kayak etkinliklerine katıldı. Yarışlarda rafting botları ile pistin başlangıç noktasına çıkan büyükelçiler, gruplar halinde 2 bota bindikten sonra kayarak, birbirlerini geçmeye çalıştı. Çekişmeli geçen ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışlarda, eğlenceli anlar yaşandı.

Madalyalar Erzurum’da verildi


Etkinliğe katılan Brezilya, Azerbaycan, Burundi, Fildişi, Danimarka, Filipinler, Gabon Cumhuriyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan, Hırvatistan, İtalya, Japonya, Kenya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kosta Rika, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Küba, Letonya, Libya, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Moldova, Nijerya, Romanya, Sırbistan, Sri Lanka, Sudan, Tacikistan, Tanzanya, Vatikan, Vietnam ve Zambiya büyükelçilerine günün anısına hatıra olarak madalya verildi.

Gala yemeğiyle son buldu


Büyükelçilerin programı Erzurum'un tarihi ve turistlik mekanlarının gezilmesi ve DAP İdaresi yemekhanesinde büyükelçilere verilen gala yemeğiyle son buldu.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :