Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Buzun Efsaneleri Erzurum’da

31,Ocak 2019 Perşembe 19:47:56

Kayağın İpek Yolu Destinasyon Yönetim Organizasyonunca bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Emrah Özbay Buz Tırmanış Festivali’ düzenlenen gala yemeğiyle Erzurum'da start aldı.

Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Başkanlığımızın destekleriyle Uzundere ilçesinde yapılacak 5. Uluslararası Emrah Özbey Buz Tırmanış Festivali öncesi sporcular, DAP İdaresi Konferans Salonu'nda verilen gala yemeğinde bir araya geldi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir’in açılış konuşması yaptığı programda, Skisilkroad (Kayağın İpek Yolu) Proje Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Toy DYO (Destinasyon Yönetim Organizasyon) ile, festivalin koordinatörü milli dağcı Çetin Bayram ise festivalle ilgili sunum yaptı.

Festivalin gala yemeğinde konuşan Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum'da sporcuları ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdiği konuşmasında, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti ve sporculara başarı diledi. Vali Memiş, "Dağcı kardeşimiz Emrah Özbay'i ve ebediyete intikal eden bütün sporcu arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Göreve başlayalı daha 3 ay oldu, kentte gördüğümüz potansiyel karşısında kendimize hedefler koyduk. İnşallah 1 milyon turist hedefimiz var. Erzurum'u kış turizmi konusunda Türkiye'nin bir numarası yapmayı hedefliyoruz. Eksikliklerimiz olabilir ama önemli olan insanlara güzel hatıralar yaşatabilmek. 2-3 günde olsa Erzurum’un özelliklerini keşfedeceksiniz. Yaptığınız iş ilgi çekici, dağlara, buzlara tırmanmak iddialı işler. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılar diliyorum" diye konuştu.

İdarenin amaçlarından birisinin turizmin bölgesel ekonomiye katkısının artırılması olduğunu ifade eden DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, bu amaçla Erzincan, Erzurum ve Kars kış turizmi koridorunu canlandırmak üzere master plan hazırlanmasına yönelik yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Ortak bir stratejiyle, Bölgenin uluslararası bilinirliğini artırmak için ‘Skisilkroad’ Destinasyon Yönetim Organizasyonu’nu oluşturduklarını belirten Başkan Demir, ‘Skisilkroad’ (kayağın ipek yolu) markasıyla pazarlama ve tanıtım çalışmalarının yürütülmesinin planlandığını ve bu amaçla DAP çatısı altında bir ofis oluşturulduğunu söyledi.

Başkan Demir konuşmasında, festivale katılım sağlayan sporculara teşekkür etti, başarılar diledi.

Konuşmaların ardından misafir sporculara yemek ikram edildi. Daha sonra, yapılan bilgilendirmenin ardından sporcular Uzundere’ye gitmek üzere yola çıktılar.

5. Uluslararası Emrah Özbey Buz Tırmanış Festivali'ne, Türkiye'nin yanı sıra Sibirya, Rusya, Fransa, Kırgızistan, Azerbaycan, İtalya, İran, İspanya, Gürcistan’dan toplam 110 sporcu katılacak.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :