Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

ÇAT’TAKİ ÇİFTÇİLERE 87 ADET SÜT SAĞIM MAKİNASI DAĞITILDI

09,Eylül 2021 Perşembe 18:45:52

Erzurum’un Çat ilçesinde DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin desteğiyle süt sığırı yetiştiriciliği yapan çiftçilere süt sağım makinesi dağıtıldı.

Çat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün “Süt Hijyeni Eğitimi ve Süt Sağım Makinesi Alım Projesi” kapsamında DAP İdaresi tarafından desteklenen 87 adet süt sağım makinesinin dağıtımı için tören düzenlendi.

İlçe Müdürlüğü yerleşkesinde düzenlenen dağıtım törenine, Erzurum Valisi Okay Memiş, DAP BKİ Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Çat Kaymakamı Mustafa Karali, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, İl Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, birlik başkanları ile üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Memiş: "Erzurum'u Bölgenin hayvancılık üssü yapmak istiyoruz"


Erzurum Valisi Okay Memiş, kırsal alanda yaşayan üreticilerin iş yükünü ve fiziksel yıpranmalarını azaltarak kendilerine daha fazla zaman ayırma fırsatı sağlayacak bu desteğin çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulundu. Erzurum’u tarım ve hayvancılık alanında birinci yapmak için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Vali Memiş, “Erzurum’u Bölgenin hayvancılık üssü yapmak istiyoruz. Burada olduğu gibi devletimizin hayvancılığı kalkındırmaya yönelik çalışmalarını sizlerin istifadesine sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Akar: "DAP İdaresi'ne teşekkür ederiz"


Erzurum’un tarım ve hayvancılık potansiyelinden bahseden Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar, DAP İdaresi’nin 2021 yılında 8 projelerine destek sağladığını belirttiği konuşmasında, kurumlar arası dayanışmadan dolayı DAP İdaresi’ne teşekkür etti.

Demirdöğen: "Tarımsal mekanizasyona önem veriyoruz"


Törende konuşan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir kuruluş olarak özellikle tarımsal faaliyetlerin artırılması ve Bölgesel kalkınma için faaliyet yürüttüklerini söyledi. Temel amaçlarının üreticilerin işini kolaylaştırmak ve iş yükünü azaltmak olduğunu ifade eden Demirdöğen, özellikle tarımsal mekanizasyona çok önem verdiklerini belirterek, “Son teknolojik gelişmelerle sizlere yardımcı olmaya ve devletimizin sağladığı imkanları sizlerin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Bu amaçla da hem eğitim hem de süt sağım makinalarını sizlere vererek iş yükünüzü azaltmak, tarımsal faaliyetleri daha kolay hale getirerek özellikle gençlerin de bu alana yönelmesini sağlamak amacıyla çeşitli destekler vermeye devam ediyoruz. Süt sağım makinaların bereketli kazançlar sağlaması diler, teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, kursa katılıp başarılı olan çiftçilere süt sağım makinalarının dağıtımı yapıldı.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :