Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

ÇEMİŞGEZEK'DE 2 ADET TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ AÇILDI

24,Aralık 2021 Cuma 11:10:38

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin 2020 yılında ‘Muhtelif Kültür Projeleri’ kapsamında Bölge illerinde desteklemeye başladığı Tasarım ve Beceri Atölyeleri bir bir açılıyor.

Proje kapsamında, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde 2 okulda tamamlanan Tasarım ve Beceri Atölyesi öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Çemişgezek Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin finansal desteğiyle; Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Payamdüzü Köyü Ortaokulu’nda açılısı yapılan atölyeler, öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Atölyeleri gezen Çemişgezek Kaymakamı Önder Koç ve törene katılan protokol, atölyeler hakkında bilgi aldı. Tasarım ve Beceri Atölyeleri ile öğrencilerin geleceğe çok daha iyi hazırlanacağını ifade eden Çemişgezek Kaymakamı Önder Koç, “Eğitim konusunda gösterilen her çabada, çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültürüne meraklı ve duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. İnşallah öğrencilerimiz geleceğe çok daha donanımlı, çok daha becerili bir şekilde hazırlanma imkanına sahip olmuş olacaklar. Öğrenci ve eğitim kadrolarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Vural Berker ise, “İlçemiz Kaymakamlığının himayelerinde, DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin finansal desteğiyle Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Payamdüzü Ortaokulu olmak üzere 2 okulumuza Tasarım Beceri Atölyeleri yapıldı. Öğrencilerimizin düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını desteklemek, ilgi, yetenek ve mizaçlarına yönelik gelişimlerini artırmak amacıyla bir yazılım ve robotik kodlama atölyesi ile bir FETEM (Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik) atölyesi öğrencilerimizin hizmetine sunuldu” diye konuştu.

DAP İdaresi tarafından desteklenen atölyelerde; ahşap ve metal, görsel sanatlar, müzik, drama ve eleştirel düşünce, tabiat ve hayvan bakımı, yaşam becerileri, açık hava sporları, salon sporları, fen ve teknoloji, yazılım ve tasarım gibi 10 ayrı atölye yer alıyor.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :