Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Dap Bölge Kalkınma İdaresi Hayvan İçme Suyu Göletleri Çalıştayı Sona Erdi.

Dap Bölge Kalkınma İdaresi Hayvan İçme Suyu Göletleri Çalıştayı Sona Erdi.

15,Mart 2016 Salı 23:25:27

DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından 30 Eylül – 4 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Hayvan İçme Suyu Göletleri Çalıştayı” sona erdi.

Hayvan İçme Suyu Göletleri Çalıştayı’nın kapanış töreninde konuşan DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Volkan GÜLER, Doğu Anadolu Bölgesi’nin zor bir bölge olduğunu ve insan kaynaklarının yetersizliği ile getirdiği sorunların en önemli eksiklik olduğunu vurguladı.

“Sizlerden isteğimiz öğrendiklerinizi başkalarına aktarmanızdır”

Sayın GÜLER, konuşmasının devamında önümüzdeki yıllarda Başkanlığımız tarafından Tarımsal Sulama, Hayvan İçme Suyu Göletleri ve Meyvecilik programlarının hayata geçirileceğini belirterek, “Çalışmaların önemli bir kısmında insan kaynağını sizler oluşturacaksınız, sizlerden isteğimiz öğrendiklerinizi başkalarına aktarmanızdır” dedi. Bu gibi eğitimlerin bölgedeki kaynakların doğru kullanımı açısından bölge halkına da fayda sağlayacağını belirten GÜLER, katılımcılara ve katkılarından dolayı eğitmenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Çalıştay, katılımcılara verilen eğitim sertifikası töreni ile son buldu.

Beş gün boyunca süren “Hayvan İçme Suyu Göletleri Çalıştayı” nda katılımcılar, eğitmenlerden göletlerin sınıflandırılması, proje kriterleri, hacim alan grafiklerinin çizilmesi, HİS göletlerinin yerlerinin, yüksekliğinin ve depolama kapasitesinin belirlenmesi, proje maliyeti ile ekonomik analiz hesapları gibi eğitimler aldılar.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :