Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

DAP Bölgesine 27 Kesimhane, 28 Hayvan Pazarı kazandırdık

28,Ağustos 2019 Çarşamba 17:00:09

DAP Bölgesinde, Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi kapsamında, DAP İdaresi ile paydaş kurumlar arasında 2019 yılında desteklenecek projelerin protokollerinin imzalanmasına başlandı.

DAP İdaresi, bu yıl, bitkisel üretimin geliştirilmesine yönelik altyapı yatırımları için toplam 25 projeye finansal destek sağlayacak. Söz konusu projeler için DAP İdaresi tarafından 20 milyon lira ödenek tahsisi gerçekleştirilecek.

Bitkisel üretimde verimliliği artırma amacıyla, yem bitkisi tohumu, makine ekipman dağıtımı, kapama meyve bahçeleri kurulumu ile mera altyapısını iyileştirme kapsamındaki 25 projeye, DAP İdaresi tarafından destek sağlanıyor.

2014 yılında başlayan bitkisel üretim destekleri kapsamında bugüne kadar toplam 97 adet proje finanse edildi ve 40.4 milyon lira ödenek tahsisi gerçekleştirildi.

DAP Bölgesine 27 Kesimhane, 28 Hayvan Pazarı kazandırdık


Canlı hayvan hareketlerinin kontrol altına alınması amacıyla, pazar yerlerinin mevzuata uygun şekilde yeniden tesis edilmesi, vatandaşların hijyenik taze et ihtiyacının karşılanması ile ruhsatlı kesimhanelerin kurulması için, DAP İdaresi bölge il ve ilçelerinde 27 adet kesimhane, 28 adet hayvan pazarı yapımını destekledi.

Bugüne kadar desteklenen 27 adet kesimhane projelerine DAP İdaresi tarafından 26 milyon lira ödenek tahsisi gerçekleştirildi.

2015 yılında başlayan ve 2019 yılını da içine alan dönemde 28 adet hayvan pazarı projesi DAP İdaresi tarafından desteklendi ve söz konusu projelere toplam 47.8 milyon lira harcandı.

2019 yılında ise, 10,9 milyon bütçe ile Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projeleri kapsamında, büyükbaş, küçükbaş hayvancılık ve arıcılık altyapısının geliştirilmesine yönelik projelere DAP İdaresi tarafından destek sağlanmış olacak.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :