Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / DAP-ETÜ işbirliğiyle Bilim Şenliği…

DAP-ETÜ işbirliğiyle Bilim Şenliği…

15,Mart 2016 Salı 23:24:47

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi ve Erzurum Teknik Üniversitesi işbirliğiyle ilki düzenlenecek olan "DAP Bilim Şenliği"nin hazırlık çalışmaları devam ediyor.


11-14 Mayıs tarihleri arasında, Erzurum Teknik Üniversitesi yerleşkesinde 4 gün sürecek bilim şenliği programı için oldukça zengin bir içerik hazırlanıyor.


Çalışmalar hakkında bilgi veren DAP BKİ Başkanı Adnan DEMİR, bu şenliği yapmaktaki asıl amacın öğrencilere bilimi sevdirmek, aynı zamanda öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problemi çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek ve böylece DAP Bölgesinde beşeri ve sosyal sermayeyi geliştirmek olduğunu söyledi.


Şenlik kapsamında bilimsel atölyeler, konferanslar ve laboratuvar çalışmalarının yanı sıra kültürel ve sosyal etkinliklere de yer verilecek. DAP Bilim Şenliği programıyla hem bilimin eğlenceli doğası keşfedilecek hem de bilim insanlarıyla sohbetler yapılacak. Şenlikte ayrıca, yerel grup ve tanınmış sanatçıların vereceği konserlerle öğrenciler keyifli saatler geçirecekler.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :