Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

DAP İDARESİ DESTEĞİYLE VAN GÖLÜ SAHİLİNE YEŞİL ALAN

18,Haziran 2016 Cumartesi 18:22:29

Tuşba Belediyesi tarafından projelendirilen ve DAP İdaresi tarafından finanse edilen Van Gölü’nün İskele Sahili’nde yapılacak rekreasyon projesinin temeli törenle atıldı.

Törene, Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

ÖZGÖKCE: “VANLILARIN YÜZÜNÜ VAN DENİZİ'NE DÖNME GÜNÜ GELMİŞTİR”

Törenin açılış konuşmasını yapan Tuşba Belediye Başkanı Doç.Dr. Fevzi Özgökçe, yıllardır hayalini kurdukları bir projenin temelini atmaktan duyduğu memnuniyeti “Artık Van'ın ve Vanlıların yüzünü Van Denizi'ne dönme günü gelmiştir” diyerek dile getirdiği konuşmasında, “Bundan böyle halkımız, hoş vakit geçirecekleri Van Denizi sahilinde oturabilecekler. İşte bugün bunu temelini atıyoruz. DAP İdaresi’ne verdiğimiz, rekreasyon alanlarının desteklenmesi yönündeki projemiz 8 milyon liralık bir projedir. Bugün temelini attığımız bu projeyi 2016 yılı sonuna kadar tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

ATALAY: “SAHİL REKREASYON ALANINDAN EN AZ FAYDALANAN YER VAN’IN MERKEZİDİR”

Daha sonra söz alan, AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, yaptığı hizmetlerden dolayı Tuşba Belediye Başkanına teşekkür etti. Atalay, “Bir süredir kendisini sıkıştırıyorduk, bir an önce başlayalım diye… Bugün nihayet bu hayırlı hizmetin temeli atılmış olacak. Van’ın denizi çok özel bir deniz, dünyada eşi yok. Bu denizden ne kadar faydalanıyoruz? Mesele o, yani denizle yan yana olup da ondan faydalanmamak da bir eksikliktir. Şöyle Van Denizi’nin çevresine bakın. Denizden böyle sahil rekreasyon alanı olarak en az faydalanan yer Van’ın kendisidir.” şeklinde konuştu.

DEMİR: “HAYIRLI OLSUN”

“DAP Bölgesi’nde Rekreasyon Alanlarının Geliştirilmesi” programını 2015 yılında başlattıklarını söyleyen DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, hedefin bölgede kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak olduğunu ifade etti. Desteklenen projelerin aksamamasına ve zamanında bitirilmesine özen gösterilmesini isteyen Başkan Demir, bu konuda ödenek sıkıntısı yaşanmayacağının altını çizdi. Başkan Demir, projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından, içinde spor tesisleri, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, ve sosyal kullanım alanlarının yer aldığı 'İskele Sahil Rekreasyon Projesi'nin temeli atıldı.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :