Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

DAP İDARESİNDEN İSPİR BELEDİYESİNE PROJE DESTEĞİ

06,Ekim 2016 Perşembe 08:05:03

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Bölgede ekonomik ve sosyal hayatı geliştirmek üzere kamu kurumlarının projelerini finanse etmeye devam ediyor. İspir Belediyesi tarafından hazırlanan “İspir Yöresel Ürünler Pazar Yeri Projesi” için DAP İdaresi % 50 oranında finansman desteği sağladı. Toplamda 1.000 m2 alan üzerine kurulacak olan Pazaryeri Projesi için 5 Ekim 2016 Çarşamba günü, DAP İdaresi Başkanlığında protokol töreni düzenlendi.

Karşılıklı olarak protokolü imzalayan DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR ve İspir Belediye Başkanı Sayın Osman ÇAKIR projenin yöre ekonomisine canlılık getirmesi ve yöreye hayırlı olması dileğinde bulundular. Toplam bedeli 1.000.000 TL olan projenin % 50’si DAP İdaresi tarafından finanse edilecek. Ekim ayı içerisinde temeli atılması beklenen projenin yılsonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Projeyle ilgili konuşan DAP İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, kamu kurumlarının hazırlamış oldukları projeleri yatırım programlarıyla uyumlu olarak hızlı bir şekilde, finanse etmeye çalıştıklarını söyledi. Bölgenin tarım ve hayvancılığın yanı sıra yöresel ürünler bakımından da zengin ve avantajlı bir konumda olduğunu, ancak, bu sektörlerin ekonomiye katma değerinin yeterince yansımadığını, özellikle bu alana yönelik somut projeler üzerinde durduklarını dile getiren DEMİR, “Bu alanda ‘İspir Yöresel Ürünler Pazar Yeri Projesi’ desteklediğimiz ilk proje. Sayın Kalkınma Bakanımızın da olumlu baktığı bu tür projeleri 2017 yılında da devam ettireceğiz. Bu sayede, Bölgedeki yöresel ürünlerin bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere sunumunda hizmet kalitesini geliştirmiş olacağız” dedi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :