Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / DAP İDARESİ’NİN DESTEKLEDİĞİ ARPAÇAY GENÇLİK MERKEZİ TAMAMLANDI.

DAP İDARESİ’NİN DESTEKLEDİĞİ ARPAÇAY GENÇLİK MERKEZİ TAMAMLANDI.

11,Mayıs 2016 Çarşamba 23:21:54

Kars’ın Arpaçay ilçesinde, Kaymakamlık tarafından projelendirilen ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın finanse ettiği ödenekle yapımı gerçekleştirilen Gençlik Merkezi tamamlandı.

Kalkınma Bakanlığının talimatıyla oluşturulan ve Sınır İlçeler Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Programı (SESKAP) kapsamında, DAP İdaresi’nin desteklediği projelerden birisi olan Arpaçay Kaymakamlığı Gençlik Merkezi için yapılan çalışmalarda sona gelindi.

Arpaçay Kaymakamlığının, atıl durumdaki öğretmenevi binasının Gençlik Merkezi’ne dönüştürülmesi projesini desteklemekle, gençlerin sosyal yaşamlarına canlılık kazandırmayı ve gençlerin mutluluğunu artırarak onların kötü alışkanlıklardan korunmasını amaçladıklarını söyleyen DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, “SESKAP projeleri, aynı zamanda, sınır ilçelerindeki ekonomik ve sosyal hayata canlılık kazandırmayı amaçlıyor. İdare olarak, ne kadar hizmet üretebilirsek, o kadar bahtiyar oluyoruz. Modern bir tesisi ilçeye ve gençlerin hizmetine sunmaya vesile olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Program kapsamında, iki grup halinde 25 projeyi desteklediklerini ifade eden Başkan Demir, projelerin birçoğunun tamamlandığını veya tamamlanmak üzere olduğunun altını çizerek, söz konusu desteklerin 2016 yılında da devam edeceğini söyledi.

İdarenin kuruluşundan bu yana bölgede çok önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Demir, şunları kaydetti:

“Hizmetlerden bir tanesi de bu tür sosyal projelerdir. Sınır ilçelerini daha yaşanabilir kılmak için toplam 25 projeye 12 milyon 969 bin lira kaynak tahsis ettik. Bu projeler, öncelikli sorunlara müdahale etmeyi amaçlıyor. Gençlerin istismara ve kötü alışkanlıklara maruz kaldığı birçok sorun var. Bu merkezler çocuklarımızın bu tür sorunlarıyla ilgilenecek. Teknolojik gelişmelerden faydalanmak ve sürdürülebilir kalkınma için şehirde ne varsa ilçe ve köylerde de o olmalı. Yapılan bu merkez geleceğimiz olan gençlere yapılan bir yatırımdır.”

Gençlerin ve özellikle öğrencilerin okul saatleri dışındaki zamanlarını verimli geçirmelerine yönelik hazırlanan merkezde, internet bağlı bilgisayar sınıfı, müzik atölyesi, spor salonu, akıllı tahtaların olduğu derslikler, fen laboratuvarı ve satranç ve zeka oyunlarının oynandığı cafeterya bulunuyor.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :