Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / DAP Personeline PCM Eğitimi verildi.

DAP Personeline PCM Eğitimi verildi.

15,Mart 2016 Salı 23:24:34

TÜSSİDE uzmanları tarafından, DAP Bölge Kalkınma İdaresi personeline Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitimi verildi.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi ile TÜBİTAK alt kuruluşu olan Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) arasında imzalanan ‘’Kurumsal Sistem Yapılandırma Projesi’’ kapsamında, ilki 14-21 Haziran 2015 tarihinde TÜSSİDE’nin Gebze’de bulunan yerleşkesinde gerçekleştirilen DAP personeline yönelik eğitim programları devam ediyor.

Eğitim programının ikincisi ise 7-8 Haziran tarihlerinde Erzurum’da, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne ait toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitim programına, DAP İdaresi uzman ve çalışanları katıldı. İki gün devam eden eğitimlerin birinci gününde teorik, ikinci gününde ise uygulamalı bilgiler verildi. Proje kavramının A’dan Z’ye ele alındığı eğitimlerde, bir projenin nasıl yazılacağı ve nelere dikkat edileceği konusunda bilgiler verilerek, uygulamalı çalışmalar yapıldı. DAP personeli iki gün süren eğitim boyunca; proje kavramı, proje döngüsü yönetimi, hedef kitle analizi, sorun analizi, strateji analizi, paydaş analizi, izleme değerlendirme, sürdürülebilirlik ve projenin amacı gibi konularda eğitim aldı.

Eğitimin son günü katılımcılara seslenen DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, büyük ölçekli dönüşüm projeleri yürütmek için bilimsel yöntemleri kullanmak üzere TÜSSİDE ile başlatılan ortak çalışmaların önemine vurgu yaptı. Demir, “Bölgenin gelişimine katkı sağlamak en büyük arzumuzdur. Toplumdaki sorunlara kalıcı ve sürdürülebilir çözümler üretme anlamında önemli bir misyon üstlendiğimizin farkındayız. O yüzden sizlerin hem proje döngüsü eğitimi hem de sosyal girişimcilik alanlarında temel proje mantığına sahip olmanızı, sürdürebilir toplumsal ve sosyal projeler geliştirmenizi hedefliyoruz. Bu adımlar, bölgenin gelişimi adına ve daha güzel projelere imza atılacağının göstergesidir” dedi.

Eğitim sonrası, katılımcılara TÜSSİDE PCM Katılım Sertifikası verildi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :