Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / DAP Tarımsal Sulama Projeleri İşletme, Bakım ve Onarım Yönetimi (İBY) ve Temel Sulama Eğitimleri Başlatıldı

DAP Tarımsal Sulama Projeleri İşletme, Bakım ve Onarım Yönetimi (İBY) ve Temel Sulama Eğitimleri Başlatıldı

15,Mart 2016 Salı 23:25:13

DAP Tarımsal Sulama Projesi kapsamında 2013 yılında yapımı tamamlanmış ve sulamaya açılmış alanlarda “İşletme, Bakım ve Onarım Yönetimi (İBY) ile Temel Sulama ve Modern Sulama Eğitimi” konularında 20, 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde proje dâhilindeki Erzincan, Elazığ ve Tunceli illerinde eğitimler düzenlendi.

Eğitimin istenilen hedefe ulaşması için programın düzenlendiği illerde İl Özel İdarelerindeki teknik personeller ile çalışmalar iş birliği içerisinde yürütüldü.

Eğitimlerde çiftçilere, suyun tasarruflu kullanılması, sudan maksimum faydanın nasıl sağlanacağı, tesislerin korunmasına yönelik olarak yapılması gerekenler ve tesislerin uzun yıllar hizmet verebilmesi için alınacak önlemler anlatılmıştır. Üreticiler ile karşılıklı sohbet şeklinde geçen bu çalışmalarda çiftçiler ile sulama tesisi ve sulama yöntemleri konusunda bilgi alış verişi yapılarak sorunları dinlenmiş ve çözüm önerileri sunularak çiftçilerin bilgilenmeleri sağlanmıştır.

Başlatılan programa konu başlıkları ve eğitim alanları genişletilerek devam edilecektir.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :