Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / DAP Tarımsal Sulama Ve Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri Programlarına İlişkin İstişare Toplantısı

DAP Tarımsal Sulama Ve Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri Programlarına İlişkin İstişare Toplantısı

15,Mart 2016 Salı 23:25:26

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 08 Haziran 2011 tarihli 642 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kurulmuştur. Kalkınma Bakanlığı’na bağlı ve özel bütçeli tüzel kişiliğe haiz idarenin görev alanı kapsamındaki iller; Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van’dır.

Başkanlığımız, 2013 yılı faaliyetleri kapsamında yukarıda belirtilen illerde bitkisel ve hayvansal üretimde katma değerin artırılarak bölge çiftçilerinin gelir düzeyini yükseltmek amacı ile il özel idarelerinin sorumlu bulunduğu sahalarda küçük sulama işlerinin gerçekleştirilmesi için “DAP Tarımsal Sulama Programı” nı başlatmıştır. Söz konusu program kapsamında ilgili il özel idarelerinin küçük sulama işlerine yönelik projelerine 53,5 milyon TL destek sağlanmıştır. Programın 2014 yılında da sürdürülmesi planlanmaktadır.

Başkanlığımız, “DAP Tarımsal Sulama Programı” nın yanı sıra 2014 yılı içerisinde mera hayvancılığında iş gücü ve üretim verimliğinin artırılması, sürdürülebilir karlılığın sağlanması ve çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi amacı ile meralarda su sıkıntısı bulunan bölgelere Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri yapılmasını da hedeflemektedir.

Bu çerçevede Başkanlığımız, 2013 yılında yapılan Tarımsal Sulama faaliyetlerini gözden geçirmek ve 2014 yılı Tarımsal Sulama Programı ve HİS Göletleri çalışmaları ile ilgili istişarelerde bulunmak ve il özel idarelerin yaşadığı sorun ve ihtiyaçları tartışmak üzere yukarıda zikredilen 14 ilin İl Özel İdaresi Genel Sekreterleri ile 27 Aralık 2013 tarihinde saat 14:00’ da Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ek yerleşkesi, Ankara yolu üzeri 14. Km 25700 Aziziye / ERZURUM adresinde bir toplantı tertip edecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :