Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / DAP Tarımsal Sulama ve Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri Programlarına İlişkin İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.

DAP Tarımsal Sulama ve Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri Programlarına İlişkin İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.

15,Mart 2016 Salı 23:25:26

Başkanlığımız, 2013 yılı faaliyetleri kapsamında başlattığı “DAP Tarımsal Sulama” ve “Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri” programlarına ilişkin, DAP Bölgesi il özel idareleri genel sekreterleri ile 27 Aralık tarihinde Erzurum’da bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı, DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR’in açılış konuşması ile başladı. Sayın DEMİR konuşmasında; Başkanlığın görev alanı içinde bulunan 14 ilde, bitkisel ve hayvansal üretimde katma değerin artırılarak bölge çiftçilerinin gelir düzeyini yükseltmek amacı ile il özel idarelerinin sorumlu bulunduğu sahalarda küçük sulama işlerinin gerçekleştirilmesi için “DAP Tarımsal Sulama Programı”nın başlatıldığını belirtti.

“ DAP Tarımsal Sulama Programı kapsamında 167 adet projeye 53,5 milyon TL destek sağlandı”Sayın DEMİR, söz konusu program kapsamında ilgili il özel idarelerinin Başkanlığa ilettiği küçük sulama işlerine yönelik 167 adet projeye 53,5 milyon TL destek sağlandığını ve programın 2014 yılında da sürdürüleceğini ifade etti.
“ Meralarda su sıkıntısı bulunan bölgelere Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri”

Sayın DEMİR konuşmasının devamında ise Başkanlığın “DAP Tarımsal Sulama Programı” nın yanı sıra 2014 yılı içerisinde mera hayvancılığında iş gücü ve üretim verimliğinin artırılması, sürdürülebilir karlılığın sağlanması ve çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi amacı ile meralarda su sıkıntısı bulunan bölgelere Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletleri yapılmasını da hedeflediğini belirtti.

Toplantıda söz alan il özel idareleri genel sekreterleri ise, bölgede bitkisel üretim için tarımsal sulama altyapısı yetersizliğinin çok büyük bir eksiklik olduğunu bu konuda DAP İdaresi Başkanlığı’nın başlattığı “DAP Tarımsal Sulama Programı” nın bölge için adeta can suyu niteliğinde olduğunu, projelerin Bölge insanı tarafından memnuniyetle karşılandığını ve bu tür faaliyetlerin devamlılığının gerekli olduğunu ifade ettiler.

Toplantıda 2013 yılında Tarımsal Sulama Programının uygulama aşamasında karşılaşılan sorunlara değinilerek, 2014 yılında gerçekleşecek yatırımların daha doğru bir şekilde uygulanması için yapılması gerekenler ve il özel idarelerinin karşılaştığı yetişmiş eleman sıkıntısının giderilmesine dair çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantı Programı, Sayın Demir’in katılımcılara teşekkür konuşması ile sona erdi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :