Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / DAP-TÜSSİDE işbirliği için ilk adım…

DAP-TÜSSİDE işbirliği için ilk adım…

15,Mart 2016 Salı 23:24:48

DAP İdaresi ile TÜBİTAK alt kuruluşu olan Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) arasında ortak çalışmalar yürütmek üzere başlatılan görüşmelerde mutabakat aşamasına gelindi. 2015 yılı Ocak ayı sonunda başlayan görüşmelerin üçüncüsü İdaremiz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, DAP İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, Başkan Yardımcıları Volkan GÜLER ile Mehmet ÖZDOĞAN, TÜSSİDE Müdürü Tezer BATTAL ve kurumun danışman heyeti ile İdaremiz koordinatörleri katıldı.

Danışmanlık, eğitim, araştırma ve yayın konularında uzman bir kuruluş olan TÜSSİDE heyetiyle görüşen Başkan Demir, uzman ekibi ve uzun yıllara dayanan tecrübesiyle TÜSSİDE yöneticilerini ağırlamaktan mutlu olduğunu belirterek, Bölgenin gelişimine katkı sağlamak ve büyük ölçekli dönüşüm projeleri yürütmek için bilimsel yöntemleri kullanmanın önemine dikkat çekti.

Görüşmede Başkanlığımız ile TÜSSİDE arasında Başkanlığımız ve DAP Bölgesi yerel yönetim kuruluşlarının kurumsal kapasitesini geliştirme, Bölgede üretilen ürünlerin ulusal ve uluslararası pazarlarda yer edinmesini sağlamak üzere markalaşma ve pazarlama çalışmaları vb. alanlarda işbirliği yapılabilmesinin olanakları tartışılmıştır.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :