Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

DAP yönetimi, Ardahan’da desteklenen proje alanlarını gezdi.

29,Mayıs 2017 Pazartesi 09:42:14

Ardahan’da, DAP İdaresi desteğiyle yapımı tamamlanan ve devam eden proje alanları gezildi. Ardahan’daki proje gezine, DAP İdaresi Başkan, Başkan Yardımcıları ve Koordinatörler katıldı.

Dönem Başkanlığını Ardahan Üniversitesi’nin yürüttüğü ÜNİDAP toplantısına katılmak üzere Ardahan’a giden DAP İdaresi yönetimi, söz konusu toplantıya katıldıktan sonra, Ardahan merkez, Göle, Çıldır, Hanak ve Damal ilçelerinde bulunan proje alanlarını yerinde gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

BİR GÜNDE 10 PROJE ALANI GEZİLDİ

İlk önce Göle’de bulunan, daha sonra ise, Ardahan Merkez’deki Borsa İkmal Binası yapımı için destek verilen belediyelere ait Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarları gezildi. Proje gezisi kapsamında Çıldır’a giden DAP yönetimi, burada Kaymakam Bedirhan İmamoğlu ile görüştü ve Gençlik ve Kültür Merkezi, Sınır Ticaret Merkezi ile Belediyeye ait Hayvan Pazarını birlikte gezdiler. Ardahan İl Özel İdaresi’ne ait Çıldır Gölü Rekreasyon Alanını Ardahan Vali Yardımcısı Abdurrezzak Canpolat’la gezen DAP İdaresi Yönetimi, daha sonra Hanak ilçesine geçti. Burada, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya makamında ziyaret edildi ve projelerin ilerleyişi hakkında bilgi alındı. DAP İdaresi desteğiyle yapılan Toplantı ve Kongre Salonu ile Mesire Alanı Yürüyüş Yolu proje alanları Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya ile gezildi. Hanak’ta ayrıca, Müftülük tarafından yürütülen ve okuma kültürünü geliştirmek amacıyla desteklenen Hanak Semt Kütüphanesi ziyaret edildi. Ardahan’daki son durak, Damal ilçesi oldu. Yapım işi son aşamaya gelen Gençlik ve Kültür Merkezi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz’la birlikte gezen DAP yönetimi, Kars’a gitmek üzere Ardahan’dan ayrıldı.

DAP HEYETİ KARS’TA

Kars’ta Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve SERKA Genel Sekreteri Doç.Dr. Hüsnü Kapu ile görüşen DAP yönetimi, yürütülen projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Kars’ta oluşturulması planlanan Osmanlı Mahallesini SERKA Kalkınma Ajansı yetkilileriyle gezen DAP heyeti, ‘Mazlumağa Hamamının Turizme Kazandırılması Projesi’ kapsamında İdaremiz tarafından desteklenen proje alanını da gezerek, incelemelerde bulundular.

DEMİR: “MERKEZİNDE İNSAN OLAN BİR KALKINMA ANLAYIŞINI BENİMSEDİK”

Proje gezisi sonrası kısa bir değerlendirme yapan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Doğu Anadolu Bölgesi’nde iz bırakan projelere imza attıklarını söyledi. İnsan odaklı kalkınma anlayışına önem verdiklerini ifade eden Başkan Demir, “İnsanların yaşama biçimini, geçimlerini sağlama biçimleri ve üretim biçimi belirler. Söz konusu projeleri ilgili kurumların temsilcileriyle bir araya gelerek belirledik. Merkezinde insan olan, kalkınma atılımlarını gerçekleştirmek ve kalkınmaya yelken açmış bir Türkiye için sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak ve bunun altyapısını oluşturmak zorundayız. DAP İdaresi olarak kalkınma stratejimiz; yenilikçi üretim ve istikrarlı büyümeye katkı sağlayabilmek amacıyla nitelikli insan gücünü ve geleceğin güçlü nesillerini yetiştirmeyi önümüze hedef olarak koyduk. Bunun için desteklediğimiz sosyal ve kültürel projeler bu anlayışın göstergesidir. Projeler bitmek üzere. İnşallah yakın bir zamanda açılışlarını yapacağız” dedi.
Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :