Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / “Doğu Anadolu Bölgesel İstatistik Çalıştayı” DAP Bölgesi Kalkınma Ajansları ve TÜİK Bölge Müdürlüklerinin katılımlarıyla Erzurum’da gerçekleştirildi.

“Doğu Anadolu Bölgesel İstatistik Çalıştayı” DAP Bölgesi Kalkınma Ajansları ve TÜİK Bölge Müdürlüklerinin katılımlarıyla Erzurum’da gerçekleştirildi.

15,Mart 2016 Salı 23:25:05

DAP İdaresi Başkanlığı, DAP Bölgesinin kalkınmasını hızlandırmak, etkin ve verimli planlamalar yapmak ve bu planlamaların hazırlanabilmesinde temel kaynak teşkil eden bölgesel istatistik yapısını çeşitlendirmek üzere 18 Aralık 2014 tarihinde “Doğu Anadolu Bölgesel İstatistik Çalıştayı” düzenledi.
Düzenlenen çalıştaya; DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Volkan GÜLER, SERKA Genel Sekreteri Sayın Hüsnü KAPU, TÜİK Kars Bölge Müdürü Sayın Adnan BEDLEK, TÜİK Erzurum Bölge Müdürü Sayın Ahmet GÜR, TÜİK Malatya Bölge Müdürü Sayın Hüseyin Avni DİZMAN, TÜİK Van Bölge Müdürü Sayın Özer COŞĞUN ve ilgili sektör uzmanları katıldı.
Program, TÜİK Erzurum Bölge Müdürü Sayın Ahmet GÜR’ün açılış konuşması ile başladı. Sayın GÜR konuşmalarında, TÜİK’in çalışma sistemine değinerek, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarında, politika üretmelerinde istatistiklere ihtiyaç duyduğunu ve resmi istatistik programı kapsamında üretilemeyen istatistiklerin nasıl üretilebileceği hakkında bilgiler verdi.
DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR ise konuşmasında bu tür çalıştaylara ihtiyaç duyulduğuna değinerek, sağlıklı ve nitelikli verilerin bölgesel kalkınmada karar verici durumda olan yöneticilere büyük destek sağladığını belirtti. Ayrıca Kamu Kurumlarının, TÜİK’in idari kayıtlar ve anket yoluyla veri tabanında yayımladığı istatistikler dışında üretilemeyen verilere de ihtiyaç duyduğuna vurgu yaptı.
Açılış konuşmalarının ardından söz alan DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Volkan GÜLER, bölgesel düzeyde üretilen politikaların gün geçtikçe öneminin artmasıyla beraber istatistiğe de ihtiyacın arttığına değindi. Çalıştayın metodolojisi hakkında bilgi veren Sayın GÜLER, bölgesel düzeyde üretilen mevcut istatistiklerin yanı sıra üretilemeyen veya ihtiyaç duyulan istatistiki verilerin de tespit edilebilmesinin önemi üzerinde durdu.
Çalıştay; açılış konuşmalarının ardından tarım, turizm, sanayi ve madencilik, belediye hizmetleri ve çevre, enerji, ulaşım ve bilgi-iletişim teknolojileri, bankacılık, ticaret ve diğer hizmetler ile beşeri ve sosyal sektörlerde grup çalışmalarının tamamlanmasının ardından son buldu.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :