Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Doğu Anadolu Bölgesi 5. Su Ürünleri Sempozyumu 31 Mayıs – 2 Haziran Tarihleri Arasında Elazığ'da Gerçekleştirildi

Doğu Anadolu Bölgesi 5. Su Ürünleri Sempozyumu 31 Mayıs – 2 Haziran Tarihleri Arasında Elazığ'da Gerçekleştirildi

15,Mart 2016 Salı 23:25:19

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Müdürlüğü, Keban Alabalık A.Ş. ve MÜSİAD Elazığ Şubesi ortaklığıyla gerçekleştirilen “Doğu Anadolu Bölgesi 5. Su Ürünleri Sempozyumu” 31 Mayıs-02 Haziran 2014 tarihleri arasında Elazığ'da gerçekleştirildi.

Sempozyuma Elazığ Vali Yardımcısı Sayın Tarık BAHADIR, DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Masum BURAK, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından genel müdür yardımcıları, daire başkanları, çeşitli üniversitelerden su ürünleri fakülteleri dekanları ve öğretim üyeleri, bölge su ürünleri yetiştiricileri, STK ve özel sektör temsilcileri, kamu kurumlarından ilgililer ile enstitü araştırmacıları katıldı. Sempozyuma Türkiye’nin yanı sıra KKTC, Irak ve Romanya'dan da katılım olduğu gözlendi.

Sayın DEMİR, konuşmalarında Başkanlığımız faaliyetleri, hali hazırda devam etmekte olan DAP Eylem Planı çalışmaları ve Başkanlığımız tarafından hazırlanacak olan Hayvancılık Yatırım Havzaları Master Planından bahsetti. Hazırlanacak master planı ile bölgede su ürünleri yetiştiriciliğinin daha sağlıklı şartlarda yapılacağından bahseden DEMİR, sempozyumun bölge için hayırlı olmasını diledi.

Açılış konuşmalarının ardından çağrılı sunumlara geçildi. 104 sözlü tebliğ ve 78 poster sunusu yapılan sempozyum sonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında sektörün sorunları ve çözüm önerileri tartışılmış, özellikle pazarlama ve istihdam sorunlarının çözülmesi gerektiği vurgulanmıştır.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :