Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Dünya Arıcılar Birliği (APIMONDIA)’nın en prestijli kongresi olan Apimedica & Apiquality Forum 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirildi.

Dünya Arıcılar Birliği (APIMONDIA)’nın en prestijli kongresi olan Apimedica & Apiquality Forum 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirildi.

15,Mart 2016 Salı 23:25:12

Erzurum Arıcılar Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongreye Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Erzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) da katkı sağladı.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen organizasyona dünyanın 22 farklı ülkesinden bilim insanları ile ülkemizden akademisyenler, yatırımcılar ve arı yetiştirici birliklerinden yaklaşık 150 kişilik bir davetli katıldı.


Forumun ana teması olan "Arıcılık Sektöründe (Apiterapi ve Apikalite) Yenilikçi Yaklaşımlar” konulu oturumlarda arı ürünlerinin insan sağlığındaki etkileri üzerine yapılmış klinik çalışmalar ve bilimsel araştırma sonuçları ile arı ürünlerinden elde edilen ikincil ürünler için kullanılan teknolojiler ve yöntemleri içeren çalışmalar katılımcılarla paylaşıldı. Ayrıca kongrede, arı ürünlerinin doğal bir besin kaynağı olması dışında, iyileştirici gücü ve sağlığa etkin katkıları değerlendirilerek, Apiterapi ve bu konuda geliştirilmiş teknolojilerle ilgili dünyada yapılmış çalışmalara ait makaleler ve bildiriler de katılımcıların dikkatine sunuldu.


Organizasyon, kongre sonuç bildirgesinin okunması ile sona erdi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :