Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

ERZİNCAN VASGİRT DERESİNE REKREASYON DÜZENLEMESİ...

16,Haziran 2016 Perşembe 11:18:06

DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, Vasgirt Deresi kenarında Rekreasyon Projesi’nin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu.

Erzincan İli Kavakyolu Beldesi Belediye Başkanı Fikret Keskin’in davetlisi olarak, beraberinde rekreasyon projelerinden sorumlu Peyzaj Mimarı Fatih Aydoğdu’yla birlikte Kavakyolu’na giden DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, Başkan Keskin’den proje uygulamaları hakkında bilgi aldı ve düzenlenecek rekreasyon alanında incelemelerde bulundu.

Kesiş Dağı eteklerinde bulunan Vasgirt Deresi’ne yaptığı incelemenin ardından bir değerlendirmede bulunan DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, İdare olarak, bölgede yeşil alan varlığının artırılmasına önem verdiklerini söyledi. Güler, “Türkiye’nin batısında ne türden sosyal imkanlar varsa doğusunda da olması gerektiğini düşünüyoruz. Yaşamı kolaylaştıran ve renk katan sosyal alanların oluşumuna önayak olduğumuz için mutluyuz. Düzenlenecek alanın Kavakyolu ve Erzincan halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vasgirt Deresi rekreasyon alanı işinin çok yakında ihalesinin yapılacağını ve yer tesliminin ardından çalışmalara hızlı bir şekilde başlanacağını kaydeden Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin, “Hayalimiz olan bir projeyi bu yılın sonunda vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi. Başkan Keskin, “Bu proje Kavakyolu ilçemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü, doğal bir alanı yaşam alanına çeviriyoruz. Çalışmalarımızda sona geldik. Kısa bir süre sonra burası bambaşka bir görünüme kavuşmuş olacak” dedi.

80 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek projenin finansmanının tamamı DAP idaresi tarafından karşılanacak.

REKREASYON ALANINDA NELER OLACAK?

Kavakyolu rekreasyon alanı tamamlandığında alan içerisinde; spor tesisleri, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, yapay şelale, dinlenme alanları, mescit, WC, engelli çocuk oyun alanı, bisiklet yolu ve kaykay alanı gibi bölümler yer alacak.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :