Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK Başkanlığımızı ziyaret etti.

Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK Başkanlığımızı ziyaret etti.

15,Mart 2016 Salı 23:25:28

Erzurum Valisi Sayın Ahmet ALTIPARMAK Başkanlığımızı ziyaret etti. Başkanlığımız hizmet binasında Başkanımız Sayın Adnan DEMİR ve Başkanlığımız çalışanları tarafından karşılanan Sayın ALTIPARMAK, kurum personelimizle tanıştı ve Sayın Demir’den DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı hakkında bilgiler aldı.

Sayın DEMİR, DAP Bölge Kalkınma İdaresinin yapısı, görevleri ve faaliyetlerine ilişkin sunumunda, Başkanlığımızın 2013 yılı itibariyle gerçekleştirdiği DAP Eylem Planı çalışmaları, DAP Tarımsal Sulama, DAP Bölgesi Ziraat ve Veterinerlik Fakülteleri Araştırma ve Uygulama Birimlerinin Fiziki Altyapısının Güçlendirilmesi ve Çiftçi Eğitim Merkezlerinin Kurulması, Hayvan İçme Suyu Göleti Programları ile Doğu Anadolu Bölgesinde Büyükbaş Besi ve Süt Hayvancılık Ahır Tiplerinin Belirlenmesi Projesi hakkında bilgiler aktardı.

Sayın DEMİR, sunumunda özellikle bölgede önemli bir maden potansiyeli olmasına rağmen kullanılabilen maden varlığının çok düşük olduğunu, bu nedenle bölgenin Maden Master Planının hazırlanması için çalışmaların başlatılacağını belirtti. Sayın ALTIPARMAK ise bu konuda yapılacak tüm çalışmalara destek vereceklerinin üzerinde durdu.

Sayın ALTIPARMAK, ziyaret sırasında Bölgenin ve Erzurum ilinin sorunlarına değinerek, Antalya Valiliği sırasında yapılan yerinde uygulamaların nasıl olumlu sonuçlar doğurduğunu aktardı. Bölgenin en büyük problemlerinin kurumsal kapasitenin yetersizliği, tarım uygulamalarındaki yanlışlar ve altyapı yetersizliği olduğuna değinen ALTIPARMAK “ Bu sorunları ilin gelişmesi için birlikte çözmeliyiz” dedi.

“İşimiz yavaşta ilerlese, küçükte olsa biz işlerimizi sonuna kadar devam ettirmeliyiz ve bitirmeliyiz” diyen Sayın ALTIPARMAK, DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR’ e ziyaret anısına plaket takdim etti ve Başkanlığımızdan ayrıldı.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :