Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Erzurumlu Kadın Çiftçiler yarıştı

08,Mart 2018 Perşembe 00:51:56

Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Nenehatun’un Torunları Yarışıyor” adlı kadın çiftçilerin katıldığı bilgi yarışmasının il finali yapıldı. Yarışmaya Aşkale ilçesinden katılan Sibel Tuzcuoğlu birinci oldu.

Kadın çiftçiler yarışmasının Erzurum il finali, İdaremizin Konferans Salonu'nda yapıldı. Kadın çiftçilerin bilgi birikimlerinin ölçüldüğü bilgi yarışmasına Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, Köprüköy, Narman, Oltu, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tortum ve Yakutiye ilçelerinden kadın çiftçiler katıldı. Yarışmanın finalini Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve eşi Nilgün Azizoğlu, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar ve eşi, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai Ercişli, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Hüseyin Bekmez, AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Deniz Çelik, daire amirleri, davetliler ve kadın çiftçi yakınları izledi.

14 kadın çiftçinin kıyasıya yarıştığı yarışmada kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru yöneltildi. Yarışmada, Aşkale ilçesinden katılan Sibel Tuzcuoğlu 120 puanla birinci olurken, 100’er eşit puan alan Palandöken ve Pazaryolu ilçelerinin yarışmacılarına yedek sorular sorularak yarışmanın ikinci ve üçüncüsü belirlendi. Yedek sorularda öne geçen Palandöken ilçesinin yarışmacısı Bahar Tatlısu ikinci, Pazaryolu ilçesinden Havva Eren ise yarışmanın üçüncüsü oldu.

Yarışmada dereceye giren üç kadın çiftçiye ödüllerini Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Hüseyin Bekmez ve DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir verdi. İlk üçe giren yarışmacılara süt sağım makinasının yanı sıra; birinci 1000 TL, ikinci 750 TL, üçüncü 500 TL ile ödüllendirildi. Dereceye giremeyen diğer yarışmacılara ise birer çeyrek altın verildi.

Yarışma öncesi, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar birer konuşma yaparak, kadının tarım ve hayvancılıkta yaptığı üretimin öneminden söz ettiler; yarışmacıların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı ve başarı dilediler.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :