Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Girişimcilik Finansman Modelleri ve Melek Yatırımcılık Paneli Gerçekleştirildi

Girişimcilik Finansman Modelleri ve Melek Yatırımcılık Paneli Gerçekleştirildi

15,Mart 2016 Salı 23:25:19

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı ve Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen “Girişimcilik Finansman Modelleri ve Melek Yatırımcılık Paneli” 04 Haziran 2014 tarihinde Erzurum Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde düzenlendi.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen panele, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı Başkan Yardımcısı ve Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Sayın Baybars ALTUNTAŞ, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı Başkanı Sayın Paulo ANDREZ, Hazine Müsteşarlığı Uzmanı Sayın Mediha Nur ONUR, Borsa İstanbul İş ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Danışmanı Sayın Doç. Dr. Recep BİLDİK, KOSGEB Başkan Yardımcısı Sayın İhsan SOLMAZ, KOBİ A.Ş Genel Müdürü Sayın Süleyman YILMAZ, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Ekrem YÜCE, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. İrfan KÜFREVİOĞLU ile bölge kalkınma ajanslarından, üniversitelerinden, ticaret ve sanayi odalarından, KOSGEB il müdürlüklerinden ve işadamları derneklerinden davetliler katıldı.

Açılış konuşmalarında yapılacak bu ve benzeri organizasyonların Bölge için önemi vurgulanırken, Bölge yatırımları için Melek Yatırımcılık gibi faaliyetlerin daha geniş alanlarda tanıtılması gerekliliği vurgulandı.

Açılış konuşmalarının ardından KOSGEB ve Atatürk Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı” kapsamında sertifika almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

İki oturum üzerinden düzenlenen panelin birinci oturumunda Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı Başkan Yardımcısı ve Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars ALTUNTAŞ, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı Başkanı Paulo ANDREZ, Hazine Müsteşarlığı Uzmanı Mediha Nur ONUR “Melek Yatırımcılık ve Ortak Yatırım Fonları” ile ilgili olarak bilgi ve tecrübelerini dinleyicilerle paylaştılar.

Öğleden sonra devam eden ikinci oturumda “Girişimcilik Finansman Modelleri ve Doğu Anadolu’da Girişimcilik” konusu tartışıldı. Bu oturuma DAP İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, KOBİ A.Ş Genel Müdürü Süleyman YILMAZ, KOSGEB Başkan Yardımcısı İhsan SOLMAZ, Borsa İstanbul İş ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Danışmanı Doç. Dr. Recep BİLDİK katıldı.

Oturumda söz alan DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, teknoloji tabanlı yenilikçi girişimlerin geliştirilebilmesi için bireysel yatırım (melek yatırım) ve girişim sermayesi kaynaklarının artırılması, bu alana uzun vadeli kredi sağlanması ve ticarileştirme gibi desteklerin geliştirilmesi gerektiği üzerinde durdu.

Panel, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı Başkan Yardımcısı ve Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Sayın Baybars ALTUNTAŞ’ın, “21. Yüzyılda Girişimcileri Bekleyen Finansman Teknikleri” konulu konuşmaları ile son buldu.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :