Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Hakkarili Kadın Çiftçilere yönelik seranın açılışı yapıldı

31,Ekim 2016 Pazartesi 17:24:15

DAP İdaresi desteğiyle, Hakkari Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün 'Süs Bitkisi Yetiştiriciliğinde Kadın Çiftçiler Projesi' kapsamında tamamlanan seranın açılışı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile DAP İdaresi Başkanlığı'nca finanse edilen ve Derecik Köyü'nde kurulan seraların açılışı Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak tarafından gerçekleştirildi.

Programda konuşan Vali Toprak, sektör konumuna ulaştırılması hedefi doğrultusunda hazırlanan Süs Bitkisi Yetiştiriciliğinde Kadın Çiftçiler Projesi kapsamında düzenlenen kurslara katılan 20 kadının başarılı olduğunu söyledi. Toprak, “Vatandaşları üretici olarak görmek mutluluk verici” dedi.

Vali Toprak, ülkenin kalkınmasının insanlara ve üretime bağlı olduğunu belirterek, “Kamu kuruluşlarımız son yıllarda gözle görülür şekilde hissedildiği üzere vatandaşlarımızı üretici hale getirmek, beceriler kazandırmak, ekonomiye kazandırmak, meslek edindirmek için ekonomiye faydalı birer bireyler haline getirmek için büyük çaba içerisinde. İlimizde süs bitkileri üretiminin sektör konumuna ulaştırılması hedefi doğrultusunda demonstrasyon faaliyetlerini yürütmek amacıyla hazırlanan Süs Bitkisi Yetiştiriciliğinde Kadın Çiftçiler Projesi kapsamında düzenlenen kursa 50 kadın çiftçimiz katılmış, bunlardan 20 tanesi başarılı olup üretime geçmiş bulunmaktadır. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çünkü ülkemizin kalkınması insanlara ve üretime bağlıdır. Üretim olmadan zenginleşme ve refah seviyesi de beklenemez. Kadın çiftçilerimizin memleketimize milletimize hayırlı üretimlerde bulunmalarını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Daha sonra, proje kapsamında düzenlenen kurslara katılarak başarı gösteren kadın çiftçilere sertifikalarını veren Vali TOPRAK, kadın çiftçilerle birlikte seraların açılışını yaptı ve yetiştirilen süs bitkilerini yakından inceledi.

DAP İdaresi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilen iki seranın açılış programına Hakkari Valisi Cüneyit Orhan TOPRAK’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Bekir ABACI, kamu kurum ve kuruluş amirleri, kadın çiftçiler ve köylüler katıldı.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :