Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Haserek, kış turizminin önemli merkezlerinden biri haline gelecek

07,Ocak 2019 Pazartesi 16:36:49

İdaremizin desteğiyle, turizm geliştirme programı kapsamına alınan Bingöl Hesarek Kayak Merkezi için hazırlanmakta master planıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, “Haserek, planlı gelişen kayak merkezlerinden biri olacak” dedi.

Kayak Merkezini gezen ve burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Yılmaz, yaptığı açıklamada, Hesarek için uluslararası danışmanlık hizmeti alındığını ve yeni bir master plan çalışması yapıldığını söyledi. Yılmaz, Hesarek Kayak Merkezi Master Planı'nın tamamlanmasıyla birlikte yapılacak yeni yatırımlarla Bingöl'ün ulusal ve uluslararası düzeydeki organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek ve kış turizminin de önemli merkezlerinden biri haline geleceğini ifade etti.

"En planlı gelişen kayak merkezlerinden biri olacak"

Kayak tesislerinin konuşlandığı bölgenin gelişmeye müsait olduğunu kaydeden Yılmaz, "Hesarek için uluslararası danışmanlık hizmeti de alarak yeni bir master planı çalışması yapıyoruz. Bu çalışmanın tamamlanmasıyla Haserek, Türkiye'de en planlı gelişen kayak merkezlerinden biri olacak." dedi.

Tesisin, öncelikle bölgesel sonra ulusal ölçekte daha güçlü bir merkez haline geleceğini, özel sektörün de bölgede çok önemli yatırımlar gerçekleştireceğine inandığını aktaran Yılmaz, yapılacak yatırımlarla birçok insana istihdam imkanı sağlanacağını söyledi. Yılmaz, vatandaşların kar keyfini yaşaması için tesise geçen yıl bin 600 araçlık ek park alanı hazırlandığını, proje kapsamında yapılacak analiz ve master planı çerçevesinde yeni mekanik taşıyıcılar, yükleme alanları ve kayak dışı faaliyet alanları, yapay kar yapıcıları ile tesislerin daha uzun süre insanlara hizmet vereceğini belirtti.

"Sessiz bir doğada kar kokusu yaşayın"

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Kadir Bozaba da tesislerde 4. kış sezonunu açtıklarını bildirerek, sadece Bingöl'e değil, Türkiye'nin her bölgesine hizmet verdiklerini bildirdi.

Pistlerde kristal kar olduğu için rağbet gören bir kayak tesisi olduklarını kaydeden Bozaba, geçen sezon kar yağışının azlığından yaklaşık 70 bin kayak severi tesislerde ağırladıklarını, bu sezon ise 150 bin kişiyi ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

Haserek’e sadece Bingöl'den değil, çevre illerden de kayak severlerin tesislere rağbet gösterdiğini bildiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Kadir Bozaba, DAP İdaresi tarafından desteklenen ve gelecek 30 yıla ilişkin yürütülen master planı çalışmasına değinerek, şunları söyledi:

"Kayak alanımızla ilgili planlama yapılmakta, yaklaşık 1 milyon dönümlük alana 9'un üzerinde mekanik tesis ve sayısız pist, dağ evleri, yeni oteller ve çeşitli sosyal donatılar da yapılması hedeflenmekte. Plan uygulandıktan sonra ümit ediyoruz ki Haserek Kayak Tesisleri, Türkiye'deki sayılı kayak merkezlerinden biri olacak. Türkiye’mizin her tarafından sessiz bir doğada kar kokusunu yaşamak isteyen herkesi tesislerimize bekliyoruz."


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :