Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

İdaremizin desteğiyle Bölgede tarım makinalarının kullanımı artıyor

29,Haziran 2018 Cuma 14:33:24

İdaremizin desteğiyle, Aşkale İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne yeni tarım makinaları kazandırıldı.

Üretimde verimliliği artırmak ve üreticilerin daha fazla kazanmasını sağlamak amacıyla, DAP İdaresi’nin Bölgede makinalaşmaya sağladığı destek artarak devam ediyor. Son olarak, DAP İdaresi’nin sağladığı finansman desteğiyle alınan 1 adet römork, Aşkale İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Hibe edilen Römork'u teslim alan İlçe Tarım Müdür Vekili Mustafa Evran yaptığı açıklamada “DAP İdaresi tarafından araç filomuzu her yıl biraz daha genişletiyoruz” dedi.

Hedeflerinin ilçede modern tarım alet ekipman parkını kurmak olduğunu belirten Evran, DAP İdaresi’nin desteğiyle modern ekipmanların bir çoğunun alındığını ve çiftçilerin işlerini kolaylaştıracak ekipmanlar konusunda da çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

İdaremiz tarafından Aşkale İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bugüne kadar 1 traktör, balya silaj makinası, biçme makinalarının yanı sıra 1 adet katı gübre serpme aracı ve yapılan slajların daha rahat taşınabilmesi için 6 metre uzunluğunda bir Römork hibe edildi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :