Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Ilıca rekreasyon alanında sona yaklaşılıyor

27,Temmuz 2016 Çarşamba 16:46:43

Aziziye Belediyesi’nin DAP İdaresi tarafından desteklenen dev rekreasyon alanı projesi hızla ilerliyor. Başkan Orhan ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Demir, yapımı devam eden alanda incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldılar.

Aziziye Belediyesi’nin dev projeleri arasında yer alan ve Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen mesire alanı projesi hızla ilerliyor. Ilıca’yı Erzurum ve bölgenin cazibe merkezi alanı haline getirecek 25 dönümlük mesire alanında çalışmalar devam ediyor.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ve yardımcılarının yanı sıra, belediyedeki teknik ekibiyle birlikte mesire alanında incelemelerde bulundu. Mesire alanı projesini yürüten firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Orhan ve Demir, ilçeyi bölgenin mesire alanı haline getirecek proje için titiz bir çalışma sürdürdüklerini söylediler.

DAP İdaresi tarafından desteklenen “Termal Kampüs ve Mesire Alanı Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj Projesi” kapsamında ilçeye 25 dönümlük dev mesire alanı kazandırdıklarının altını çizen Başkan Orhan, projenin Ilıca’yı eski cazibesine kavuşturacağı gibi, ilçenin turizm beldesi kimliğine de katma değer sunacağını ifade etti.

AZİZİYE ÇEKİM MERKEZİ OLUYOR

Aziziye’yi bölgenin çekim merkezi haline getirmek için bir dizi çalışma yaptıklarına vurgu yapan Başkan Orhan, “Bu bağlamda belediyemizin imkanlarını en verimli şekilde değerlendirmenin yanı sıra, çeşitli kurum ve kuruluşlardan hibe yoluyla destekler alıyoruz. Ilıca’da yapımı süren mesire alanı da DAP İdaresi tarafından desteklenen model projelerimizden birisi. İnşallah tamamlandığında ilçemizin çehresi le birlikte kaderini de değiştirecek bir proje. DAP İdaresi Başkanımıza ve ekibine projeye desteklerinden dolayı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Orhan, yapımı devam eden mesire alanın projesinin bu yılsonuna kadar tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

DEMİR: HAYATA DOKUNAN PROJELERE VESİLE OLMAKTAN MUTLUYUZ

DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ise, kent merkezlerinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmaya yönelik projelere ciddi destekler sunduklarını ifade etti. Bölge insanının hayatına dokunmayı ve dokundukları her hayata değer katmayı amaçladıklarını kaydeden Demir, “Bölge insanına daha ferah yaşam alanları sunmak, temel hedeflerimizden birisidir. Ilıca rekreasyon alanı da ilçenin güzel bir yaşam merkezi haline gelmesi adına atılmış önemli adımlardandır. Aziziye ve Erzurum için hayırlı olsun” diye konuştu.

Başkan Orhan ve Demir, mesire alanı yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldıktan sonra, Ilıca Termal Tesisleri’nin tadilatı yapılan otel bölümünde de incelemelerde bulundular.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :