Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Kalkınma Bakanlığı Spor ve Turizm Sektörü Uzmanları Erzurum Kış Sporları Merkezlerinde İncelemelerde Bulundu.

Kalkınma Bakanlığı Spor ve Turizm Sektörü Uzmanları Erzurum Kış Sporları Merkezlerinde İncelemelerde Bulundu.

15,Mart 2016 Salı 23:25:20

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığına devredilen kış spor ve konaklama tesislerini yerinde incelemek ve temaslarda bulunmak için Kalkınma Bakanlığı spor ve turizm sektörü uzmanlarından oluşan heyet, Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri ile 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları tesislerinde incelemelerde bulundu.

Bakanlık Uzmanları, programın ilk bölümünde Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı temsilcileri ile Palandöken kayak merkezinde yer alan kayak tesislerini inceledi. İncelemenin ardından kayak merkezinde faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri ile bir araya gelinerek yapılacak çalışmaya ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu. Ziyaret sırasında kayak ve konaklama tesisleri için yapılan özelleştirme çalışmasının farklı paydaşlar üzerinde nasıl karşılandığı ve bu uygulama kapsamında yapılacak olan özelleştirme faaliyetleri hakkında bilgi alındı.

Programın ikinci bölümüne Erzurum Vali Yardımcısı Sayın Ömer Hilmi YAMLI başkanlığında yapılan toplantı ile devam edildi. Toplantıya, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Volkan Güler, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sayın Memduh CEYHAN, Kalkınma Bakanlığı uzmanları ve DAP İdaresi çalışanları iştirak etti.

Sayın YAMLI, yaptığı konuşmada tesislerin özelleştirilmesi sürecinde maddi kaynağın ellerine hızla ulaşması gerektiğini belirterek, “ Bu takdirde turizm sezonu başlamadan elimizden geleni yaparak tesisleri sezona hazır hale getirebiliriz” dedi.

Toplantının ardından heyet temaslarına Konaklı Kayak Merkezi ve 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için yapılan spor tesislerinde incelemelerde bulunarak devam etti.

Kalkınma Bakanlığı uzmanları, temaslarını tamamladıktan sonra Erzurum’dan ayrıldı.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :