Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Kırsal Kalkınma Sertifika Eğitim Programı Tamamlandı

Kırsal Kalkınma Sertifika Eğitim Programı Tamamlandı

15,Mart 2016 Salı 23:25:14


Başkanlığımız, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Hüsnü Özyeğin Vakfı işbirliği ile 12 – 22 Ağustos 2014 tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi yerleşkesinde Kırsal Kalkınma Sertifika Eğitim Programı düzenledi.

Kırsal Kalkınma Sertifika Eğitim Programı, TRB2 Bölgesi’nde (Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illeri) Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinde çalışan tarım danışmanlarının, DAP ve DAKA uzmanları ile STK temsilcilerinin yerel ve kırsal kalkınma alanındaki bilgi ve kapasitelerini artırmak ve uluslararası deneyimlerle tanışarak vizyon kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.

Eğitim Programına, Doğu Anadolu Bölgesi’nde görev yapan teknik personel, STK temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan 63 kişilik kursiyerler ile sertifika programının eğitimlerini vermek amacıyla yurt içi ve yurt dışından davet edilen deneyimli uzman ve akademisyenler katıldı.

Programa, katılımcılara eğitim vermek amacıyla UNDP Program Analisti Marta MARCZİS, İsveç Ulusal Kırsal Ajansı Direktörü Kjell-Roger KARLSSON, TKV Mütevelli Heyeti Başkanı Rıfat DAĞ, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent GÜLÇUBUK, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dilek EROĞLU iştirak etti.

On gün süren Kırsal Kalkınma Sertifika Eğitim Programı, Sayın Hüsnü ÖZYEĞİN, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı adına Sayın Mehmet Emin ÇAKAY, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Esra GENÇTÜRK ve Hüsnü Özyeğin Vakfı yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen sertifika töreni sona erdi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :